Рано чи пізно клієнти букмекерської контори стикаються з необхідністю розрахунку свого прибутку та доцільності капіталовкладень у спортивні ставки. У БК розрахунок ефективності допомагає зробити ROI. Корисність РОІ важко переоцінити. Що це та яка формула розрахунку, опишемо в огляді нижче.
Що називають ROI
ROI на ставках – це фінансовий термін, який використовується у беттінгу. Показник відображає співвідношення доходу та збитків по відношенню до укладених парі. ROI – це return of investments, що у перекладі означає інвестиційний прибуток, повернення, прибутковість. Щоб гра була максимально ефективною та прибутковою, слід обирати ліцензійний заклад, перелік яких представлений на np.ks.
Формула розрахунку та приклад
Щоб дізнатися про свій РОІ, існує формула розрахунку, в якій враховується банк беттера та досконалі вкладення. Завдяки return of investments можна оцінити ефективність своїх капіталовкладень у БК зі списку на np.ks та зрозуміти, чи слід змінювати стратегію у укладанні парі.
За допомогою формули розрахунку гравець може зрозуміти стратегію подальшої гри, щоб вона стала більш ефективною. Потрібно відняти від сумарного виграшу витрати на заклад, розділити на суму вкладених грошей і помножити на 100. При розрахунках коефіцієнти не враховуються. Головне, беттер має знати свій початковий банкролл. Формула ROI на ставках – (V – Z) / Z * 100 = Х%.
- V – сума виграшу;
- Z – всі вкладені в парі гроші;
- Х – отриманий РОІ.
Розглянемо приклад. Банкролл беттера – 1500 у. о. Користувач уклав п’ять ставок на ідентичну суму вкладень у спортивні події – $300. Дві ставки з них виявилися програшними, а три виграшними. У фіналі баланс користувача – $1700. Розрахунок прибутку зробити не складно – 1700 – 1500 = 200 доларів. Залишилося виявити ROI для ставок – (1700 – 1500) / 1500 * 100. У результаті значення виходить 13,3%.
Розрахунок з негативним значенням
РОІ показує ефективність гри на ставках у закладах, запропонованих np.ks. У розглянутому прикладі він позитивний. Якщо сесія укладених парі невдала, то return of investments має негативне значення. Наприклад:
- на балансі гравця ті ж 1500 у. о.;
- після гри залишилося 800 доларів;
- виробляємо в БК розрахунок ефективності – (800 – 1500) / 1500 * 100;
- отримуємо негативне значення – -46,6%.
Корисність РОІ у беттингу розраховується індивідуально кожним гравцем після серії укладених парі. Це допомагає оцінити ефективність гри на ставках НП та відкоригувати стратегію.
Реальна корисність ROI
Проста формула РОІ, а також ефективність гри зі ставками, що доводиться, не є аргументом для деяких беттерів. Користувачі досі сперечаються про доцільність цих розрахунків. Нібито користь РОІ не може бути доведена, оскільки формула не враховує інших показників ефективності. Однак, якщо в бізнесі ці розрахунки не мають доказової користі, то беттінг є ідеальним середовищем для обчислення цього значення.
У БК із переліку НП розрахувати ефективність дозволяє велика кількість укладених парі. Чим більше вкладень, тим суттєвіший вплив ROI на оцінку своєї гри. При цьому коефіцієнти спортивних подій не мають значення.
Під час вивчення статистики беттерів, які грають у БК з NP, не треба вважати віртуозом чи генієм людини, у якої показник return of investments + 20-30%. Швидше за все, цей користувач нещодавно зареєструвався і уклав лише десяток парі на хвилі везіння. Враховувати слід лише показники гравців, які зробили від 100 ставок. В ідеалі – 1000. Більшість розрахунків актуальні лише на дистанції.
Інші способи розрахунку ефективності гри на ставках
Показник РОІ – це не єдиний спосіб оцінити ефективність гри. Беттінг пропонує кілька методів, серед яких гравці можуть вибрати найбільш зручний. Розрахунки та перевірені стратегії представлені на сайті NP.
Першим прикладом є YIELD – розрахунок котирувань успішних ставок. Формула максимально проста та зрозуміла.
Формула |
(S1/S2) * 100% |
S1 |
Чистий прибуток |
S2 |
Сума всіх паріф |
Розрахуємо для прикладу цей показник. Гравець уклав 200 парі по 500 доларів кожне. У результаті він витратив 10 000 у. Чистий прибуток – 8000 доларів. Всі значення додамо у формулу – (8000/10000) * 100%. У результаті YIELD вийде 80%. Подібні результати на дистанції трапляються вкрай рідко і можливі лише у беттерів із великим досвідом. Більшість користувачів успішним є значення – 8-12%. Якщо результат менше 3%, то продовжувати грати не варто чи слід кардинально змінити стратегію.
Слід пам’ятати, що, як і у випадку з ROI, показник YIELD актуальний на дистанції. Для кожного окремого парі розрахунки не мають сенсу.
Точка беззбитковості
Цей показник дозволяє визначити, який відсоток необхідний, щоб не виявлятися у програші за середнього коефіцієнта. Іншими словами, точка беззбитковості – 0. Якщо відсоток вищий, то банкролл зростає, якщо нижчий – зменшується. Для достовірнішого результату потрібно ще закласти в показник витрати на комісію під час виведення коштів та комісію банку.
FAQ
Return of investments розраховується для кожного гравця зі ставок на дистанції. Розрахувати ефективність укладених парі для всіх гравців України неможливо.
За даними НП, оптимальним показником вважається значення понад 10%. РОІ у 5% також непоганий показник за умови дистанції у понад 1000 ставок.
Return of investments об’єктивний на дистанції. Іншими словами, гравець має укласти понад 100 парі.
Щоб підвищити прибутковість і знизити витрати, рекомендується слідувати наступним порадам: укладати парі на той вид спорту, в якому ви розумієтеся, вивчати статистику та аналітику, грати за банкроллом, дотримуватися перевіреної стратегії.
Часто новачки не можуть правильно обчислити суму чистого прибутку. Якщо за банку у 6000 у. е., після ігрової сесії банкролл становив 7000 у. о., то виграш досяг 1000 доларів, а не 7000, як вважають деякі користувачі. Важливо також поділити чистий прибуток на кількість всіх ставок.