Сесію перенесли

Написано Adm в . Опубликовано в Власть

Друге пленарне засідання ХХХ сесії обласної ради відбулося о 12 годині 5 березня. Напередодні інтернет-мережами ходили наполегливі чутки про захоплення будівлі обладміністрації прихильниками Антимайдану. Тому зранку біля і в самому «Білому домі» почали концентруватися прихильники нинішньої влади. На сходах розпочався мітинг, у внутрішньому дворі у всеозброєнні прогулювалися бійці самооборони, екіпіровані в бронежилети і каски, озброєні «зброєю революції» — важкими палицями. У кулуарах говорили, що у них для відсічі опонентів стояли пляшки з «горючкою». В самому залі, щоб уникнути можливих провокацій, вишикувалося ще чоловік 30-40 уздовж вікон.

Сесію відкрила депутат Неля Голубенко і надала слово голові Херсонської обласної державної адміністрації Юрію Одарченку.

«Україна — єдина та унітарна держава. І сьогодні державна влада робить усе для того, аби люди жили спокійно, а будь-які заклики до сепаратизму та розєднання України будуть присікатися, — сказав голова обласної державної адміністрації. — Тому зусилля державної та обласної влади спрямовуватимуться на якнайскоріше врегулювання непростої ситуації».

Крім того, Юрій Одарченко зазначив, що співпраця міліції з добровільним громадським формуванням Народна самооборона є потужною силою, яка спрямована на забезпечення безпеки учасників будь-яких протестів, дотримання громадського порядку на території держави.

На ІІ пленарному засіданні ХХХ сесії Херсонської обласної ради депутати прийняли звернення на підтримку збереження унітарного устрою України. Відповідне звернення підтримали 46 із 48 присутніх у сесійній залі депутатів. Зачитала звернення депутат обласної ради Лариса Оленковська.

У ньому депутати заявили про підтримку збереження унітарного устрою нашої держави, де Херсонська область — невід’ємна її частина.

Резонанс викликала заява Віктора Пелиха, який відкликав свою заяву про складання повноважень голови Херсонської обласної ради. Заяву зачитав депутат від Партії регіонів Василь Рилєєв. За його словами, Віктор Пелих це зробив, так як вважає, що писати заяву йому довелося під тиском протестувальників.

sessia1

Крім того, Рилєєв заявив, що навіть після виходу майже 30-ти депутатів з фракції ПР, ця фракція залишається найбільшою в облраді. До згаданих подій вона нараховувала 57 депутатів. Сам Пелих на сьогоднішній сесії облради не був присутній.

Головуюча на сесії лідер фракції «Батьківщина» Неля Голубенко заявила, що заяву про відставку підтримала більшість депутатів, і він може з приводу незгоди з цим рішенням звернутися до суду.

Депутати підтримали свого колегу Володимира Капелюшника, який запропонував допомогти продовольством військовослужбовцям української армії, що виконують свої обов’язки в умовах підвищеної бойової готовності.

Артем Кияновський закликав почати спільну роботу «з чистого аркуша», незважаючи на різні політичні погляди.

Після чого депутатський корпус приступив до обговорення голосування з вибору нового глави депутатського корпусу області.

Пропонувалося спочатку проголосувати за зміну регламенту, за яким можливо таємне голосування з використанням електронної системи. Але депутати не визначилися, за якою системою варто голосувати за майбутнього голову ради. На питанні щодо затвердження порядку денного і зовсім «застрягли» — «за» розгляд проектів рішень проголосували всього 14 народних обранців.

Сергій Рибалко заявив про неприпустимість порушення закону і здивувався тому, що при наявності в області невирішених проблем депутатському корпусу роздають проекти рішень про посадові оклади і ранги майбутнього голови облради.

Депутат Альберт Черепаха заявив про необхідність цілісності нашої держави і початку продуктивної роботи, так як в області безліч проблем.

Частина депутатського корпусу під час перерви висловилася проти електронного таємного голосування. «Яке воно таємне, коли з усіх боків стоять люди і бачать, яку я натискаю кнопку!» — сказав один з них. Після закінчення заходу головуюча на сесії лідер фракції «Батьківщина» Неля Голубенко заявила журналістам, що, на жаль, депутати не знайшли спільної мови, і пообіцяла, що до наступного засідання сесії кабінки та бюлетені для таємного голосування будуть готові. Наступного разу депутати імовірно зберуться на початку наступного тижня.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153