Звільненим викладачам аграрного університету в Херсоні можуть виплатити понад 600 тисяч гривень

Написано . в . Опубликовано в вне тем

Набрала чинності Постанова апеляційного суду, яка поновила на посадах трьох викладачів Херсонського Державного аграрно-економічного університету і зобов’язала виплатити їм заробіток за два роки вимушеного прогулу. Всі троє мають наукові ступені та великий науковий доробок. Розповідаємо більше.

Троє викладачів вишу — Ірина Мухіна, Олена Щербина та Ігор Хорунжий — подали позов до суду позов про визнання незаконним та скасування наказу про скорочення чисельності штатів. Херсонський міський суд в задоволенні позову відмовив — викладачі цілком прогнозовано подали апеляційну скаргу.

А ось апеляція вже позов задовольнила. Ректором Херсонського Державного аграрно-економічного університету є чинний депутат Херсонської міської ради Юрій Кирилов.

Про що позов

Отже, троє викладачів вимагали визнати протиправним та скасувати наказ Державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет» про звільнення у зв`язку із скороченням штату працівників (у частині, де йдеться про позивачів) та поновити на посадах доцентів кафедр економіки та фінансів, технології переробки та зберігання сільськогосподарської продукції і загальноекономічних дисциплін. Також викладачі вимагали виплатити їм середні заробітки за час вимушених прогулів.

Усі викладачі — науковці з великим доробком

Усі троє викладачів мають доволі великий науковий доробок: двоє мають ступені кандидатів сільськогосподарських наук, один — кандидата економічних наук. У всіх трьох — великий науково-педагогічний стаж: 16, 30 та 37 років.

Позивачі зазначили, що скорочення їх посад не було погоджено з профспілковим комітетом. Також їм не запропонували вакантних посад, які належать до їх кваліфікації. Всього за 4 дні після їх звільнення оголошено конкурс на заміщення вакантних посад, з яких 6 посад доцентів підходять для позивачів за кваліфікацією та жодна з них не була запропонована позивачам на момент звільнення.

Також позивачі зазначили, що порушили їх переважне право на поворотний прийом на роботу та запропонували лише реалізувати право на поворотне прийняття шляхом обрання за конкурсом, що ставить позивачів у рівне становище з іншими претендентами на вакантні посади, а отже, переважне право просто нівелюється.

Понад 600 тисяч гривень компенсації

Апеляційний суд зрештою задовольнив скаргу викладачів. Їх мають поновити на посадах та виплатити загалом 643 209,68 грн.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття — повний текст склали 2 квітня — і може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Євгенія Вірлич

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

136