Херсонський нафтопереробний завод – модернізація підприємства

Написано . в . Опубликовано в вне тем

Розповідає директор підприємства Семеген Володимир Мирославович

Зараз реконструкція Херсонського НПЗ направлена на збільшення випуску продуктів (високооктанових бензинів, малосірчистого дизельного палива, зрідженого газу) шляхом переробки малоцінних важких залишків з одночасним покращенням їх якості.

Головними завданнями реконструкції ПрАТ «Херсонський нафтопереробний завод»:

—         випуск продукції, якість якої буде відповідати світовим стандартам;

—         поглиблення переробки нафти.

Сьогодні структура виробництва нафтопродуктів на Херсонському НПЗ не дозволяє забезпечити потреби ринку у високоякісному пальному за стандартами  Євро 4, Євро 5.

Під час модернізації підприємство планує виконати реконструкцію діючих установок і загальнозаводського господарства та побудувати нові виробництва. Відновлення виробничої діяльності ХНПЗ можливе лише після проведення реконструкції наявних виробничих потужностей та будівництво нових технічних установок із застосуванням новітніх технологічних процесів.

Інститут «Укрнафтохімпроект» виконав Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) модернізації заводу й розробив робочу документацію реконструкції установки первинної переробки нафти АВТ-2. Фірма Пурвін і Герц зробила оцінку ринку й експертизу ТЕО реконструкції ПрАТ «Херсонський НПЗ». ТЕО пройшло експертизу  в ДП «Укрдержбудінвест» і отримано Позитивний висновок комплексної державної експертизи № 22-00166-2010 щодо проекту «ТЕО реконструкції «Херсонський нафтопереробний завод».

Інвестиційні витрати становлять понад 190 млн. грн. Загальний обсяг інвестицій у реконструкцію та модернізацію ХНПЗ буде складати 1,6 млр. доларів США. Період окупності проекту враховуючи строк будівництва складатиме -5 років.

В період 2012-2014років було проведено наступні роботи по реконструкції і модернізації:

—         Проведено діагностику технічного стану обладнання технологічних установок, будинків і споруд заводу провідними інститутами України в даній галузі: Інститутом електрозварювання ім. Патона (м. Київ), Інститутом проблем міцності (м. Київ), Інститутом УкрНІІ Хіммаш (м. Харків), Інститутом ВАТ «Укрнафтохімпроект» (м. Київ), Інститутом проблем надійності конструкцій (м. Київ), Національним університетом «Львівська політехніка»  (м. Львів).

—         Проведена консервація обладнання котра буде залучена до реконструкції.

—         Зроблено ремонт резервуарних парків та ремонт комунікацій котрі будуть задіяні підчас реконструкції.

—         Розроблений фірмою Axsens «Мастер-План реконструкції Херсонського НПЗ».

—         Розроблений проект «Концептуального розвитку Херсонського НПЗ» фірмою Axsens.

В 2014 році Херсонський НПЗ розробив інвестиційний проект реконструкції який відповідає головному стратегічному документу в нафтогазовій промисловості України це Енергетична стратегія України до 2030 року, затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів №145 від 15 березня 2006 року з оновленнями від 7 червня 2012 року.

Херсонський НПЗ отримав державні гарантії для фінансування інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку, які мають стратегічне значення та реалізація яких сприятиме розвитку економіки України.

З метою прискорення робіт з реконструкції та модернізації ХНПЗ, впровадження найсучасніших технологій власники заводу ведуть активну роботу щодо залучення надійних іноземних інвесторів. Враховуючи, що переговорний процес щодо залучення значних сум в якості інвестицій займає значний проміжок часу, строки початку виконання інвестиційних проектів на даний час перенесені,  у зв’язку з подіями, які склалися в Українській фінансово-економічній системі, банківському секторі,  передбачається, що реалізація інвестиційного проекту розпочнеться в 2015 році.

Однак Херсонський НПЗ продовжує виконувати проектні роботи по реконструкції підприємства і веде постійну роботу по утриманню  підприємства в належному стані.

Також необхідно відмітити, що буде вимога до всіх підрядних організацій котрі будуть приймати участь в реконструкції з обов’язковою регістрацією в м.Херсоні.

Участь ХНПЗ в Житті Міста:

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні і нашому підприємстві в цілому, наш завод приймає участь в ряді соціальних господарчих програмах. Є постійним спонсором по проведенню різноманітних заходів для містян м. Херсона:

—         Щорічне святкування дня міста;

—         Допомога церквам;

—         Виконання робіт по покращенню обороноздатності м.Херсона. Матеріальна допомога військовим (автотранспорт, оргтехніка, меблі)

—         Допомога технікою і робочою силою для проведення загальноміських заходів.

Також, завод надав безкоштовно притулок 74 –м біженцям з зони АТО в гуртожитку підприємства і виділив дітям біженців допомогу.

ХНПЗ готує новорічні подарунки дітям працівників заводу і біженців, а також новорічну програму.

На підприємстві відсутня заборгованість по заробітній платі, працівники заводу забезпечені повним соціальним пакетом.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150