Суворий побут біженців з автономії

Написано Adm в . Опубликовано в Политика

Вже три тисячі кримчан втекли на материк. Їх розселяють у 18-ти областях України. Найбільше — на півдні, заході та в Києві.  Без даху над головою не лишився ніхто, запевняють урядовці. Замінити паспорт у зв’язку зі зміною прізвища прописані у Криму люди можуть у найближчому підрозділі міграційної служби за місцем прибуття.

У перші дні анексії Криму центр по роботі з біженцями щодня приймав кількасот людей. Тепер потік зменшився до півсотні на день. Житло, запевняють соцпрацівники, є для всіх. Від держави — санаторії-профілакторії. Від добрих людей — квартири і будинки.

«Треба бути чесним і відвертим: забезпечити всіх безкоштовним житлом ми не зможемо. Будемо шукати варіанти, які дозволять людям адаптуватися на місцях, перше – це забезпечення роботою», — каже  віце-прем’єр Володимир Гройсман.

Найближчим часом, обіцяє  урядовець, в регіонах визначать адреси, за якими колишні кримчани зможуть отримати реєстрацію. Поки ж, запевняє урядовець, і без штампу біженці зможуть отримувати соціальні виплати. Достатньо повідомити про себе місцевим органам — за місцем прибуття.

Відтак, кримські прикордонники, які тепер херсонські, потрапили у дійсно суворі умови, суворі, навіть для загартованих армією. Нещодавно на одному із херсонських телеканалів показали вражаючий сюжет.

Жінка просила не називати прізвище, боячись нашкодити чоловікові – захисникові українських рубежів. Розповіла – з Алушти їхня родина виїжджала ледь не останньою. Все думали, що ситуація в Криму налагодиться. Звісно, фешенебельних готельних номерів на Херсонщині українські військові не чекали. Втім, і того, що умови виявляться настільки суворими – теж.

Кімната у студентському гуртожитку з голим вікном та обшарпаними ліжками, спільні кухня і санвузол. Все це, між іншим, не безкоштовно. Ліжко-місце обійдеться у 240 гривень на місяць. Гроші наче й невеликі, втім, родинам прикордонників і їх поки ніде взяти.

«У нас була двокімнатна квартира, службове житло, у нас були всі умови для життя. Звичайно, росіяни пропонували нам великі заробітні плати та просто золоті гори, однак чоловік сказав, що він ніколи не поміняє свою країну та не зрадить присязі. Отак ми зібрали все, що було, та приїхали», — говорить молода мама.

Окрім того, назріває також фінансова проблема. Так як вони виїхали з Криму, всі картки заблоковано. Сім’я дзвонила на гарячі лінії, щоб дізнатися, як можна переробити картку. Там нічого певного не відповідають, окрім «почекайте» та «передзвоніть».

У родині виховується дитина-інвалід. В Криму сім’я стояла на обліку в поліклініці, до них приходили лікарі, допомагали з садочком, мама з дитиною відвідували центр реабілітації. Жінка боїться, що без компетентної медичної допомоги та продовження реабілітації вони можуть втратити час і очікуваних покращень у дитини не буде.

«Ми не можемо змахнути чарівною паличкою, і у нас з’явиться житло для п’ятисот сімей. Сьогодні ми вирішуємо це у військовому порядку: спочатку гуртожитки, оренда у людей в приватному секторі, поки не вирішиться питання для постійного проживання людей за рахунок надходження бюджетних коштів», — роз’яснив ситуацію голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Одарченко.

Тож кримським переселенцям залишається тільки чекати та вдовольнятися хлібом насущним.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

156