Рудьковський: Держава ні в якому разі не має економити на бійцях

Написано . в . Опубликовано в Власть, Политика, Правопорядок

Соціальна несправедливість по відношенню до солдатів, які зараз воюють на Сході, та їхніх сімей на сьогодні досягла просто критичного рівня. Тому коли справжні патріоти і герої повернуться з війни, це буде потужним фактором до очищення існуючої владної системи. У цьому переконаний лідер Соціалістичної партії України Микола Рудьковський. Нещодавно він побував у зоні АТО, спілкувався з бійцями та жителями звільнених територій.

– Там інший світ. Там люди не сприймають, як чиновники можуть кілька місяців проводити тендер на закупівлю бронежилетів, коли їх щодня вбивають через відсутність цих бронежилетів! – сказав Микола Рудьковський. – Люди там гинуть, а тут ми маємо десятки фактів корупції, які залишилися після влади Януковича…

Про те, до чого можуть призвести непрофесійні дії влади, і чи можна уникнути гуманітарної та енергетичної катастрофи, Микола Рудьковський розповідав журналістам та редакторам регіональних ЗМІ під час засідання Медіа-клубу «На власний погляд», що відбулося 21 серпня.

Військові мають бути захищені

На переконання політика, держава ні в якому разі не має економити на бійцях, котрі щохвилини йдуть на смерть. Тому він вніс на розгляд Парламенту два законопроекти, які допоможуть поліпшити ситуацію на Сході.

– Зокрема, я підготував постанову Верховної Ради про усунення недоліків під час мобілізації, відповідно до якої, всі хлопці, що не мають відповідної військової підготовки, мають використовуватися для підтримання правопорядку на територіях, де вони призиваються. Адже на підготовку до участі в бойових діях потрібно щонайменше півроку, – розповів Микола Рудьковський. – Натомість в зону АТО треба направляти виключно тих людей, які мають військову підготовку і відповідний військовий досвід.

За словами Миколи Миколайовича, оскільки юридично на Сході триває Антитерористична операція, сюди треба залучати правоохоронців, міліцію, прикордонників, фахівців, які служили в гарячих точках та мають бойовий досвід.

– Також я підготував відповідний законопроект, яким передбачено, щоб люди, котрі пішли у відпустки за свій рахунок, змушені були виїхати із зони бойових дій, мали змогу стати на облік у центрах зайнятості в тих регіонах, де вони зараз перебувають, – зауважив Микола Рудьковський. – Це був би правовий шлях допомоги переселенцям і не було б тих побутових конфліктів, які виникали з людьми, що вимушено стали переселенцями.

Також він ініціює, аби мобілізованим солдатам виплачували гідну матеріальну допомогу у розмірі не менше 7 тис. грн, щоб у разі поранення чи смерті солдата родини також могли розраховувати на достойну державну компенсацію.

На переконання політика, розуміючи велику кількість мобілізованих, фактів несправедливості по відношенню до їхніх рідних, потрібно ввести посаду омбудсмена із захисту прав мобілізованих та їх сімей.

– Часто трапляється так, що в людей горе, а їх ганяють по різних кабінетах. Потрібно, щоб була людина, до якої можна звертатися, – прокоментував він.

Перемога – це мир

За словами Миколи Миколайовича, ситуація на Сході стає все більш критичною.

– Лише з мого невеликого округу на Чернігівщині мобілізовано півтори тисячі осіб. Двадцять осіб уже вбито. Якщо співвіднести ці цифри з кількістю населення загалом, то по Україні повинно бути мобілізовано 350 тисяч. Але ми маємо в системі мобілізації великий рівень корупції. Ті, в кого є гроші, відкупляються, а дітей із села, із незабезпечених родин відправляють на війну. Я переконаний, що всі повинні нести однаковий тягар трагедії – і жителі Донбасу та звільнених територій в тому числі. Люди, які є вимушеними переселенцями, теж повинні ставати на військовий облік.

На думку Миколи Рудьковського, слід вести суворий облік людей, які приїздять зі Сходу як переселенці в інші регіони.

– Ми повинні усвідомлювати, що може бути небезпека. Бо якщо терористи вирішать змінити стратегію і проводити теракти в усіх регіонах, то буде дуже важко знайти винних… На жаль, у цьому питанні держава працює непрофесійно, – констатує політик.

За його словами, політики сьогодні ставлять дві мети: одні – перемогти будь-якою ціною, другі – досягти миру.

– Вирішувати питання треба як військовим, так і дипломатичним шляхом. Міжнародний тиск, міжнародні зусилля можуть відіграти свою роль, аби Росія перестала постачати зброю терористам. Звичайно, компроміси не сприймаються людьми, але їх потрібно шукати. Статистика по кількості вбитих, яку ми маємо на сьогодні, занижена. Серед військових лише загинуло не менше 3 тис. осіб. Якщо так далі продовжуватиметься, суспільство поставить питання: кому потрібна ця війна. Я не поділяю позицію діячів, які вважають, що ми повинні перемогти будь-якою ціною. На мою думку, перемога – це мир.

І в регіонах, і в Уряді повинні працювати професіонали

Однією з головних причин негараздів у регіонах є непрофесіоналізм політків. На переконання Миколи Рудьковського, після обрання голови Верховної Ради слід було зібрати депутатів від областей та сформувати уряд народної довіри.

– Керівниками обласних і районних адміністрацій потрібно було призначати професіоналів. У нас, на жаль, людей призначають за партійними квотами, і вони, на жаль, далекі від розуміння, як потрібно керувати територіями. Інакше буде гуманітарна катастрофа.

Так само непрофесійними є дії влади щодо енергозабезпечення.

– Уряд втратив час, не готувався до осінньо-зимового сезону. Склалося таке враження, що вони взагалі не збиралися керувати взимку. Адже вугілля не закуплено, мазут не закуплено, газу у сховища не закачано. Це потрібно було зробити протягом липня-серпня. І якщо Росія раптом зупинить подачу газу, ми матимемо сотні Алчевськів.

Микола Рудьковський рекомендує громадянам переводити газові котли на тверде паливо, якщо є така змога.

– На жаль, уже були приклади, коли влада надто пізно реагувала на попередження. У квітні я попереджав, що треба ввести надзвичайний стан, щоб не допустити катастрофу на Донбасі. Мене критикували… А зараз ми маємо повноцінну війну… Боюся, що і тут влада зреагувала надто пізно на ситуацію з газом.

 

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151