Партія «ЗАСТУП» відтягує голоси радикалів та «Батьківщини»

Написано . в . Опубликовано в Новости, Политика

Лідером електоральних уподобань продовжує залишатися Блок Петра Порошенка. До парламенту також проходить Народний фронт, Радикальна партія Ляшка, Громадянська позиція, «Батьківщина» та «Самопоміч». При цьому найбільша динаміка зростання рейтингу у партії «Самопоміч» та партії «ЗАСТУП». Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Студією комунікацій PolitLab.

«Серед тих, хто піде голосувати і визначився зі своїм вибором, за Блок Петра Порошенка готові проголосувати 39,1% за Радикальну партію Ляшка готові проголосувати 10,4% виборців, за «Громадянську позицію» 8,6%, за «Народний фронт» 7,9%, ВО «Батьківщина», — 7,0%, Об’єднання «Самопоміч» 6,3%, за ВО «Свобода» 4,9%, за «Сильну Україну» 4,7%, за Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП» 3,8%, за «Опозиційний блок» 3,4%, за Комуністичну партію України 2,1%. Іншій політичній партій свій голос готові віддати 1,8% респондентів», — повідомила директор Студії комунікацій PolitLab Світлана Кушнір.

Коментуючи перерозподіл електорального поля, соціолог запевняє, що воно наразі незначне, проте спостерігається перетікання електорату «Батьківщини» до «Народного фронту» (0,9%) та до партії «ЗАСТУП» (1,1%). Електорат Радикальної партії Ляшка перетікає при цьому до партії «Свобода» (1,2%) та партії «ЗАСТУП» (1,5%).

Світлана Кушнір допускає, що до парламенту можуть потрапити партія «Свобода» (за рахунок мобілізації виборців Західної України, розмитості націонал-демократичного поля та зростання патріотичних настроїв), партія «Сильна Україна» (за рахунок голосів на дільницях, що знаходяться на звільнених територіях східних областей України) та партії «ЗАСТУП» (за рахунок відсутності системної роботи з боку основних партій з сільським населенням).

«Ми не виключаємо потрапляння нових політичних сил до парламенту, оскільки парламентська виборча кампанія 2014 року є унікальною у зв’язку зі стиснутими термінами її проведення», — додала соціолог.

Під час соціологічного дослідження було опитано 2256 респондентів методом особистого інтерв’ю. Опитування проводилося з 8 по 11 жовтня 2014 року. Похибка репрезентативності дослідження становить не більше 2%.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

143