Навіщо «пастору» Турчинову автомат і яке він має право наряджатись у військову форму?

Написано . в . Опубликовано в Новости, Политика

З мужньо-суворою міною справжнього воїна, сталево-воронованим поглядом, тижневою щетиною втомленого бійця, в різнокольорових камуфляжах і новітньому спорядженні, замалим не на білому коні…

Колись у студентські роки я ходив до театрального гуртка, тому можу неприховано заздрити талантам нашого генерального писаря від безпеки й оборони. Його пре не на жарт від власного придуманого і зліпленого образу. Полководець, командувач, державний діяч. За чутками, пресвітер якоїсь секти баптистів, чи не одного рангу з Льонею Космонавтом. Не зміг нічого знайти про реальне військове звання, військово-бойовий досвід, подвиги й бойові нагороди Пресвітера. Може, дуже засекречено?

Досі жодний з його попередників, навіть маючи дійсні військові звання, не наважувався чи не хотів наряджатися в польовий камуфляж і вдавати публічно Шварца-командо. Посада цивільно-аналітична, для стратегів-мудрагелів, непублічна, тому вимагає певного дрес-коду. Та й просто нескромно й недоречно. Нехай краще фірмовий «комок» допоможе чи врятує життя якомусь сержантові на «нулі».

2015

Це явище взагалі вимагає спеціального дослідження психологів-психіатрів: українські чиновники з будь-якого приводу одягаються в халявний польовий камуфляж найдорожчих зразків. Це було ще й до війни. Навіть Янукович, двічі суджений зек, на полігонах одягався у військове, аби запустити «Стугну» замість цілі в сусіднє село. Чи вони думають, що в камуфляжі виглядають більш мужніми, рішучими, суворими чи сексуальними? Чи вони нічого не думають, а роблять це підсвідомо? Тоді справді є робота для дідуся Фройда.

Походжаючи від імені Української Держави по виставках нових озброєнь, по полігонах і парадах з виглядом бувалого фахівця далеко від передової (що не є функцією посадового аналітика, мислителя та стратега безпеки держави взагалі), Пресвітер тільки на моїй пам’яті поміняв п’ять видів дорогого камуфляжу. Скільки разів публічно робив заяви про загрози загострення на фронті чи видавав якісь некомпетентні відсебеньки – я вже втратив лік.

764898

Майже завжди будь-яка армія, що стає заручницею політиканської некомпетентності, інтриганства та позерства, зазнає найбільших утрат і стає неефективною. Так само й дипломатію з політикою не можна доручати дуболомам у лампасах. Істина в розумному балансі. Ми маємо трагічний дисбаланс, коли не війна, а «АТО», ворог ніби й не ворог, а бізнес-подільник, військові замовлення не важка праця, а туманність із чорною дірою всередині, шлях країни визначають не державні діячі, а підпільні товстосуми й очевидні олігархи. От тільки труни, накриті жовто-синім прапором, цілком реальні.

Останній писк опереткового фешну: чорний ріп-стоп з чорним беретом і загадковою кокардою (чи не ССО?). Мабуть, косить під Че? Колись Санчо Панса ЮВТ і «чорний касир», через політичні інтриги та чвари перебрався в «Нарфронт». Разом з Кроликом-Кулявлобом і любителем німфеток через штучну й ситуативну «коаліцію» вони підсадили Презуса на постійний шантаж. Попри всю абсурдність і недоречність перебування людини з такою політичною біографією і повного неофіта у фахових питаннях безпеки й оборони, що дратує професійних військових, це буде тривати. Доки? Кажуть, Пресвітер втручається й ухвалює рішення про впровадження (невпровадження) нових видів озброєнь, ділить військовий бюджет, впливає на кадрові призначення в ЗСУ. Це схоже на те, як Ляшко колись намагався створити добровольчий батальйон і навіть хотів ним командувати. Тоді також був чорний спецназівський ріп-стоп, модні імпортні розгрузки, ефектні шеврони і постановочні зйомки в студії. Але Ляшко вчасно схаменувся… На серйозній державній посаді масштаби і можливі наслідки блазнювання зовсім інші.

Навіщо перед телекамерами чіпляти на себе новий блупап-форт людині, що не служить ні в ЗСУ, ні в НГУ, ні навіть в МВС? Новенький автомат української розробки навіть причепили неправильно, не з того боку. А підсумки розгрузки пусті, бо магазини таки трохи важать. Думаю, якийсь мудрий інструктор розрядив його, щоб «полководець», бува, не пальнув. До слова, нові «форти» надходять лише в Нацгвардію і в «Корд», на «передку» їх в очі не бачили. Так само, як нових автоматичних гранатометів, снайперських гвинтівок і протитанкових комплексів. Дуже хочу помилятися, але друзі з фронту стверджують, що так воно і є.

Чи має право людина без військового звання (навіть у запасі, відставці чи резерві) по-військовому віддавати честь справжнім військовим? Сумніваюсь я… Де межа такту чи пристойності, бо про військову честь тут не йдеться? Скільки можна профанувати війну, військових, армію?

Що більше Пресвітер робить страшні очі в телекамери і красується на тлі танків, гармат і ракет, то тривожніше за майбутнє країни стає. Якщо це театр, то театр драми й комедії містечкового масштабу. Боюся бути Кассандром, але відчуваю наближення часу, коли будемо згадувати Кулявлоба, любителя німфеток (пляшкомета на засіданнях Кабміну і продавця наплічників самому собі) і рядженого Пресвітера так, як тепер згадуємо Клюєва, Захарченка (мента), Азарова. Добре, якщо тільки так… Презус простодушно думає, що, попри дрімучість і зажерливість цих людей, вони йому особисто віддані, тому надійні. Це помилка, можливо, трагічна.

Вовки першим з’їдають хазяїна, який думає, що надійно приручив їх.

Війна для рядового механізованої бригади на «нулі» і столичних опереткових фіглярів – різні речі.

Святослав ЯВОРІВСЬКИЙ

http://kyiv.osp-ua.info/politics/51313-navischo-andquotpastoruandquot-turchinovu-avtomat-i-jake-vin-maye-pravo-narjadzhatis-u-viyskovu-form.html

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

154