Вікторія Войціцька: монополії не мають права заважати людям будувати сучасне майбутнє своїх родин і своєї країни

Написано . в . Опубликовано в Власть, Новости, Общество, Экономика

Член партії та парламентської фракції «Об’єднання „Самопоміч“» секретар Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки член Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації Вікторія Войціцька повідомила у ФБ про те, що з відмовами у підключенні приватних сонячних електростанцій можна і треба боротись через НКРЕКП. Зокрема нардеп пише: «Історія така, до мене звернувся споживач з Львівської області, який встановив на даху свого будинку малу сонячну електростанцію потужністю 30 кВт.

Станції такої потужності закон дозволяє встановлювати без обмежень і гарантує для них економічно привабливий «зелений» тариф.

Тут все зрозуміло – держава стимулює розвиток мережі малих станцій, які сприяють поширенню відновлювальної енергетики, створюють додаткові потужності в енергодефіцитних регіонах. І при цьому, на відміну від колосальних промислових СЕС, через свої невеликі масштаби практично не впливають на розбаланс енергосистеми і вартість електроенергії.

Відтак всі мали б бути задоволені фактом встановлення мікроСЕС та сприяти в цьому. Всі, крім монополістів-обленерго.

У нашому випадку «Львівобленерго» вперто відмовлявся приєднувати малу СЕС до мережі, мотивуючи це тим, що споживач нібито не проживає у його щойно відремонтованому будинку, бо споживає якось підозріло мало електроенергії.

Натяк монополіста зрозумілий – ви, мовляв, або думайте щось, або не приєднаємо і тоді плакали ваші інвестиції, які ніколи не повернуться без гарантованого державою тарифу.

Уявляєте собі – людина вклала свої немалі кошти, взяла кредит у державному банку, розраховуючи на гарантовану тією ж державою тарифну підтримку. Дочекалася весни, коли збільшується кількість сонячного світла, змонтувала сонячну електростанцію. А в результаті отримала зухвалі відмовки обленерго і перспективу залишитися в боргах!

Якщо споживача шантажує монополіст, ми звертаємось до спеціального держоргану – НКРЕКП, обов’язок якого захищати споживача та змушувати монополістів дотримуватись закону.

У випадку з «Львівобленерго» закон чітко на стороні споживача – у незалежності від кількості спожитої електроенергії на введеному належним чином в експлуатацію житловому будинку може бути розміщена мала СЕС потужністю до 30 кВт. І така установка безумовно має бути приєднана до мереж обленерго, а власник має отримувати «зелений» тариф.

Саме з вимогою зобов’язати обленерго невідкладно підключити СЕС споживача до електромережі я звернулася до НКРЕКП.

Належно реагуючи на порушення, Регулятор зобов’язав монополіста впродовж 1 місяця приєднати СЕС споживача, здійснити усі необхідні технічні заходи та укласти відповідні угоди, про що повідомити НКРЕКП.

Станом на сьогодні всі вимоги НКРЕКП з боку «Львівобленерго» виконано. СЕС приєднано до мереж, всі документи оформлено. Задоволений споживач чекає на чесний «зелений» тариф.

Монополіст може бути не таким вже і страшним, якщо чітко знаєш свої права і користуєшся правом на їхній захист.

Тому я закликаю всіх: по можливості беріть участь у розбудові сучасної енергонезалежної України. Це, по-перше, відповідально, а по-друге, вигідно. Закон тут на вашій стороні.

Якщо ж раптом енергетичні монополії ставитимуть вам палки в колеса, вимагайте від НКРЕКП ставати на вашу сторону і захищати ваші права.

Монополії не мають права заважати людям будувати сучасне майбутнє своїх родин і своєї країни!».

Тэги:,

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

154