Херсонці вшанували українських героїв

Написано Adm в . Опубликовано в Общество

Минулими вихідними у Херсоні відбувся ряд заходів на вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та підтримку патріотичного духу українських військовослужбовців в АР Крим.

Вечором п’ятниці на Площі Свободи стартував масштабний флешмоб за участі декількох сотень херсонців, громадських активістів та курсантів Херсонської державної морської академії та Морського коледжу при ХДМА.

Зібрання проходило у рамках вже традиційного для херсонців антивоєнного мітингу й розпочалося акапельним виконанням гімну України та читанням патріотичних авторських віршів.

Після цього всі присутні урочистою колоною попрямували до набережної «Фрегат», де символічно спустили на води Дніпра паперові кораблики, прикрашені українською символікою, підписані назвами захоплених Російською Федерацією українських військових кораблів. На підтримку соборності Української держави учасники флешмобу повторно виконали гімн.

У неділю, в день сороковин Небесної сотні, коли по всій Україні вшановувалася пам’ять героїв Майдану, на Площі Свободи перед Херсонською обласною державною адміністрацією відбувся урочистий молебень  по загиблим активістам. Службу проводили херсонські священнослужителі на чолі з керуючим Херсонською та Таврійською єпархією Української православної церкви Архієпископом Іоанном.

Напередодні громадські активісти та місцеві художники закінчили оформлення пам’ятного знаку Героям Небесної сотні на місці колишнього пам’ятника Володимиру Леніну.  Так збіглося, що саме в цей день Херсонщина відзначала 70-річчя утворення області. На честь цих подій на пам’ятному знаку відбулося підняття Державного прапора України. Урочистості проходили у символічному обрамленні: площу огорнула живим ланцюгом молодь, котра тримала 750-метровий вишитий рушник. Нагадаємо, що 28 березня цим рушником було символічно поєднано Лівобережжя та Правобережжя Дніпра. Тим часом навколо Площі протягом усього мітингу проходив автопробіг, учасники якого невтомно скандували: «Герої не вмирають!».

pamyat

«Кожного дня, перебуваючи на Майдані та будучи свідком тих страшних подій, я був вражений жертовністю людей, які йшли на вірну смерть заради кращого майбутнього всього українського народу. Ми ніколи не повинні забувати про їх подвиг. В той же час нам необхідно рухатися вперед, щоб жити в новій європейській державі», — зазначив голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Одарченко й додав:

«Тут живуть мудрі люди, про це свідчить і всебічний розвиток області, і відсутність  кровопролиття та процесів руйнації у буремні революційні дні. Херсонці – толерантні люди, які з повагою ставляться один до одного, до представників різних національностей та партійної приналежності. Тому я переконаний, що Херсонщина матиме велике та стабільне майбутнє».

 Руслана Мітюхіна

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150