Борітеся — поборите

Написано Adm в . Опубликовано в Общество

Пристрасті навколо незаконної забудови та намивання берегів Дніпра поблизу смт. Антонівка не вщухають вже, можна сказати, роками.

Перше «нещастя» спіткало місцевих жителів ще шість років тому, коли місцевий багатій взяв за мету будувати на узбережжі цілий палац. Щоб укріпити та розширити межі своїх володінь, він засипав не тільки частину берега, а й струмок, спиляв багаторічні дерева. Правда, забудовник пообіцяв селянам допомогти обладнати цивілізований пляж. Однак згодом передумав та взагалі перекрив доступ до води шлагбаумом.

З того часу мешканці Антонівки не знають спокою. Всупереч закону, власники особняків на узбережжі під видом укріплення берегів засипають воду й створюють майданчики для відпочинку та причали. У селищній раді стверджують, що ніяких дозволів на забудову подібного типу не давали, однак будівельні роботи протягом багатьох років не зупиняються. Жителі смт були змушені звернутися до органів влади.

Так, після абсурдного рішення Антонівської сільської ради, що затвердила проект землеустрою з відводу у власність 7 земельних наділів водного фонду Дніпра (вул. Дніпровська), площею майже 1 га, для будівництва та обслуговування житлових будинків, антонівці подали позов до Херсонської міжрайонної екологічної прокуратури.

Як результат, нещодавно відбулася просто приголомшуюча річ: у місцевих ЗМІ з’явилася інформація про погрози, що надходять з боку невідомих осіб жителям Антонівки, котрі звернулися з інформацією про порушення земельного законодавства в даному населеному пункті при передачі у власність земельних ділянок водного фонду Дніпра.

У зв’язку з цим, днями Херсонська міжрегіональна екологічна прокуратура опублікувала офіційне звернення, в якому заявила про свою готовність надалі захищати права жителів Антонівки на вільний доступ до берегів Дніпра.

«Ми завжди стоятимемо на сторожі прав громадян і не допустимо незаконних дій, направлених на відчуження власності і землі комунальної громади селища», — говориться у зверненні.

Екологічною прокуратурою заявлено позов до Дніпровського районного суду м. Херсона про визнання незаконним і відміну рішення сесії Антонівської сільської ради, що затвердив проект землеустрою з відводу у власність 7 земельних наділів водного фонду Дніпра (вул. Дніпровська), площею майже 1 га, для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд.

anton1

Окрім того, прокуратура по зверненню однієї з жительок Антонівки з метою недопущення незаконного оформлення права власності на нерухомі об’єкти, що знаходяться на узбережжі Дніпра, здійснила вступ до розгляду господарської справи стосовно позову підприємства до Антонівської селищної ради про визнання права власності на вищезазначені об’єкти.

«Органами внутрішніх справ із факту надходження погроз від невідомих осіб на адресу жителів смт Антонівка Дніпровського району розпочато кримінальне провадження», —  повідомляє прес-служба Херсонської міжрайонної екологічної прокуратури.

«Борітеся, поборете, вам Бог помагає!» — писав колись Тарас Шевченко. І дійсно, так радісно на душі від того, що знаходяться небайдужі херсонці, котрі займають активну громадську позицію і ведуть спільну роботу з екологічною прокуратурою у боротьбі за встановлення законності й порушених прав територіальної громади нашої області.

Юрій Прокопенко

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151