Тримайте за нас кулачки!

Написано . в . Опубликовано в Новости

ENERGY GLOBE Award одна із самих престижних екологічних премій світу. Мета цієї премії розкрити терени багатьох екологічних проблем та шляхи до їх вирішення для широкої аудиторії. Щорічно, на здобуття премії, подаються близько 800 проектів та ініціатив з усього світу, які зберігають і захищають наші ресурси та використовують відновлювальні джерела енергії.

В цьому році Федора Баруліна, голову правління ХОГО «Регіональна Рада Підприємців» (ХОГО «РРП»), провідного експерта ТОВ «Регіональна Енергосервісна Компанія» (ТОВ «РЕСКО») Австрійські організатори особисто запросили до участі у цьому конкурсі. Йому запропонували  представити проект «Впровадження енергозберігаючих технологій в дитячих садочках міста Гола Пристань», що реалізовано за фінансової підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

Чому саме Гола Пристань? Чому саме дитячі садки № 1 та №2?

Ну, по-перше, між Федором Баруліним, та Голопристанською міською радою на чолі з Анатолієм Негрою, вже давно склалися міцні партнерські та дружні стосунки. Анатолій Негра на посту мера міста ще з 1998 року. Це ініціативна досвідчена людина, яка досконало знає своє місто, його можливості і потреби, та за словами Федора Баруліна – «людина з якою можна працювати». Гола Пристань – це типове маленьке містечко у південно-західній частині Херсонської області. Важливими наслідками цього проекту є можливість тиражування та мультиплікації його результатів у подібних містах, адже битва за безпечне енергетичне майбутнє та збереження клімату буде або виграна, або програна саме на місцевому рівні.

 

По-друге, стан у якому знаходилися ці дитячі садки бажав кращого. Старі будівлі «радянського» типу, в яких з часу введення в експлуатацію не проводилося ні разу капітального ремонту, технічні системи, що вже давно вичерпали усі свої сили, надмірна вологість у приміщеннях та сильні протяги. В холодну пору року температура у кімнатах не завжди відповідала санітарним нормам. Ці садочки відвідують близько 400 дітей у віці від 2 до 6 років, у цей період у дитини ще повністю не сформований імунітет і вірогідність вірусних захворювань є дуже високою. Одним словом — ситуація потребувала нагального втручання.

Це, напевно, і було основною мотивацією.

З чого почали та до чого прийшли?

Проект розпочав своє життя у 2012 році. На протязі 2 років  було пророблену велику роботу і вже сьогодні ми бачимо позитивний результат.

Проект отримав синергію. Завдяки багаторічному досвіду та наполегливій роботі ТОВ «РЕСКО»  у травні 2012 року  Державним Агентством Екологічних Інвестицій України було прийнято рішення про виділення екологічних (зелених) інвестицій на утеплення стін, покрівлі та заміни вікон на енергозберігаючі у дитячому садку №1. Тому, разом з Голопристанською міською радою, було прийнято рішення більшу частину енергоефективних заходів впроваджувати у дитячому садку №2.

У дитячому садку № 2 було проведено утеплення та гідроізоляцію даху спіненим поліуретаном, утеплення труб у підвалах і встановлення за радіаторних відбивачів тепла, що значно підвищило температуру у будівлі та мінімізувало втрати тепла. Також була проведена сучасна термомодернізація вікон, що по-перше, дозволила зберегти хороші дерев’яні вікна, металопластикові вікна це звичайно добре, але натуральне дерево – це все таки природній матеріал, а по-друге, дозволила повністю усунути таке явище, як протяги. Крім того, у дитячому садку були встановлені нові енергозберігаючі змивні туалетні бачки, що призвело до економії води у 2 рази.

Завдяки геліосистемам, які були встановлені в обох дитячих садках, маленькі діти миють свої ручки у теплій воді на протязі всього року, а не тільки в опалювальний період, як це було раніше. За допомогою нових змішувачів діти, вже з такого юного віку, вчаться економити природні ресурси нашої планети, та й вони є набагато зручнішими у використанні для маленької дитини.

Оскільки фактор природної вентиляції (інфільтрації) у дитячому саду №1 був повністю усунений, а повітрообмін у приміщеннях, особливо в дитячих садках, є дуже важливим, була встановлена система вентиляції з рекуперацією повітря. В результаті, в кімнатах постійно свіже, тепле, очищене повітря, яким діткам дуже приємно та корисно дихати.

Задля оптимізації використання енергоресурсів та економії бюджетних коштів в дитячих садках було впроваджено систему енергоменеджменту та енергомоніторингу.

В наслідок впровадження заходів з енергозбереження у приміщеннях дитячих садків досягнуто необхідного рівня комфорту при скороченні споживання енергетичних ресурсів.

Звичайно, після завершення проекту, внаслідок скорочення використання енергетичних ресурсів, відбувається чимала економія бюджетних коштів. Впровадження заходів значно скоротило викиди парникових газів у атмосферу, це дуже важливий результат, оскільки викиди СО2 є основною рушійною силою глобальної зміни клімату, що відбувається на планеті.

Але усмішки та міцне здоров’я діток, які відвідують ці дитячі садки, вдячні відгуки їх батьків та персоналу закладу, це напевно головне, а якщо і ні, то це точно приносить найбільше моральне задоволення від виконаної роботи.

Отже, заявка на конкурс подана – чекаємо результатів.

Тримайте за нас кулачки!

 

Ірина Яремко,

Керівник проектів,

ХОГО «Регіональна рада підприємців»

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150