Суддя Херсонського Апеляційного суду бере хабарі

Написано . в . Опубликовано в Новости, Скандалы

Вже втретє Апеляційний суд в черговий раз переніс судове засідання по резонансній справі.

Нагадаємо, 30 вересня суддя Бериславського районного суду Валентина Миргород засудила міліціонера Олексія Слабченка, котрий затримував браконьєрів, на шість років позбавлення волі.

24 січня колегія суддів Палькова, Коломієць та Жила не змогли в черговий раз провести засідання через відсутність прокурора Н.Фень. Засідання було перенесено на сьогодні, 3 –го лютого.

Засідання розпочалося з «сюрпризу» — прокурор нарешті прибула, але було замінено членів колегії суду:

У зв’язку з відпусткою суддю Жилу було замінено на суддю Сажного, а суддя Коломієць, за словами головуючої судді Палькової, зненацька захворіла і її було замінено суддею Геммою.

Одначе навіть при зміненій колегії, засідання не було проведено, бо на початку засідання адвокат потерпілого Познякова Олена Троянда заявила про відвід судді Палькової. За її словами головуюча суддя Палькова отримала від родичів звинувачуваного хабар:

-Обмеження прав потерпілого до правосуддя, якого суддя Палькова допустилась умисно виключно по одній причині – особистої зацікавленості. Про це мені стало відомо після минулого засідання – це є матеріальне заохоченні від родичів звинувачуваного в застосуванні вироку за направлення справи на новий судовий розгляд та звільнення обвинуваченого з-під варти. Дізнавшись про таке мною, 26 січня цього року було подано заяву про вчинення суддею Пальковою злочину до НАБУ. Крім того, оскільки суддею порушені істотні порушення кримінально процесуального законодавства, що являється дисциплінарним проступком, мною направлено з цього приводу скарга до вищої ради правосуддя про притягнення до дисциплінарної відповідальності, — заявила Троянда.

Окрім того, за словами адвоката Троянди, суддя Палькова всупереч вимогам статті 12 9 Конституції України позбавила потерпілого конституційного права на оскарження вироку.

-Відмовляючи мені, як представнику потерпілого, в поновленні строку на апеляційне оскарження вироку суддя звернула не належно уваги на те, що ні я, ні потерпілий не були належним чином повідомлені про дату, час розгляду клопотання про поновлення строку оскарження вироку. Відповідно, ми не змогли бути присутніми. В не процесуальний спосіб, листом, мені повернуто клопотання, при цьому з незрозумілих причин в цьому листі вказано, що мені відмовлено в поновленню строку, викладене в листі не відповідає дійсності, — запевняє Троянда.

Прокурор Фень підтримала адвоката Троянду у відводі головуючої судді, одначе така позиція навіть нікого з присутніх вже не здивувала, адже на минулому засіданні колегія суддів на чолі з суддею Пальковою звернулися зі скаргою до прокурора Миколаївської області, адже засідання Апеляційного суду було зірвано прокурором Фень.

В свою чергу, заслухавши думку учасників процесу, колегія суддів розцінила вищезазначену заяву Троянди, заяву в НАБУ та до Вищої ради юстиції, як тиск на суд.

Одначе, судді, керуючись статтею 75 КПК України, в котрій передбачено, зокрема, що суддя не може брати участь у розгляді справи за наявності інших обставин, також, виходячи с положення конвенцій про захист справ людини основоположних свобод права громадян на справедливий розгляд з метою не допущення судової тяганини та виникнення сумнівів в упередженості складу суду, прийняли рішення про відвід головуючою суддею Палькової задовольнити.

В результаті матеріали провадження за апеляційними скаргами обвинуваченого Слабченко на вирок Бериславського районного суду Херсонської області від 30.09. 2016 року мають передати на повторний автоматичний перерозподіл.

Нагадаємо, що право на апеляційний розгляд міліціонер Слабченко чекає вже восьмий місяць.

Батьки Олексія Слабченка впевнені, що затягування судового процесу та тиск на суддів – це один із способів встановлення законів рибною мафією на Херсонщині.

Підкреслимо, що сьогодні на засідання адвокат Троянда прибула з охороною в кількості більше 15-ти чоловік. Такої кількості охорони не знадобилося навіть ні для суддів, ні для звинувачуваного Слабченко…

Недаремно, мабуть, люди кажуть, що у рибних браконьєрів грошей багато, але, видно, в Апеляційному судді і чесні судді є…

Херсонщина за День

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151