OCT 7 Відтепер виконання рішень суду — платне.

Написано . в . Опубликовано в Новости

З 5 жовтня 2016 року вступив в силу Закон України «Про виконавче провадження» у новій редакції. Одним із нововведень Закону є те, що стягувач відтепер повинен здійснювати авансовий внесок на проведення виконавчих дій.
Статтею 26 зазначеного Закону передбачено, що до заяви про відкриття виконавчого провадження стягувач зобов»язаний додати квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2% від суми, яка підлягає стягненню. Це у випадку, якщо спір майновий. Якщо ж рішення суду немайногового характеру (зобов»язати вчинити дії, усунення перешкод в користуванні, тощо) доведеться сплатити один розмір мінімальної заробітної плати — якщо боржник фізична особа. Якщо ж боржник юридична особа, Ви змушені будете сплатити дві мінімальні зарплати (1450х2=2900 грн.) як авансування виконавчих дій. З 1 грудня 2016 року, ця сума становитиме 3200 грн.
Грубо кажучи, маючи на руках судове рішення, яке не виконується, Вам доведеться платити аванс на проведення виконавчих дій, які у майбутньому, після стягнення з боржника, мають повернутися.
До прикладу, за позовом до державного органу про зобов»язання вчинити дії (позов немайнового характеру) з двома позовними вимогами доведеться сплатити:
1. Судовий збір — 580 грн. х 2 позовні вимоги = 1160 грн.
2. Аванс на виконавчі дії — 1450 грн. х 2 виконавчих листа = 2900 грн.
3. Аванс на виконавчі дії по стягненню судового збору — 1450 грн.
Всього: 5510 гривень
Також законом передбачено, що від сплати авансового внеску звільняються державні органи.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150