На Херсонщині з’явились ЗАСТУПники

Написано . в . Опубликовано в Новости

26 липня для найбільш соціально активних аграріїв Херсонщини став чи не найважливішим днем в їх професійному житті. 102 представники південного краю України взяли участь у Всеукраїнському форумі громадського об’єднання «ЗАСТУП» в складі чотирьох тисяч однодумців з усіх куточків нашої держави. Саме в цей день в Києві відбувся цей вкрай важливий для оновленої України захід.

IMG_1107

«ЗАСТУП» розшифровується просто – «За Соціальну Трудову Українську Перспективу». В ці п’ять слів організатори вклали всю суть завдань, які ставлять перед собою. Знаменним стало і місце проведення форуму. Територія Київського Національного комплексу Експоцентр України (ВДНГ) є традиційним місцем презентації агродосягнень вітчизняного сільгоспвиробника, саме тут презентується аграрне майбутнє держави.IMG_1119 (1)

Лідер «ЗАСТУПу» Ірина Синявська — людина з багатим професійним та життєвим аграрним досвідом, вітаючи учасників форуму, сказала наступне: «Коли створювалася Всеукраїнська громадська організація «ЗАСТУП», ініціативна група намагалася виявити максимальну кількість проблем, що хвилюють село. Причому, охоплювали всі групи: і сільгоспвиробників, і переробників, і керівників сільських громад, і простих селян, і також людей всіх інших професій, що працюють та живуть на селі. Ми виходимо з того, що вирішення проблем аграрного сектору економіки та села має відбуватися в комплексі».

IMG_1098

Серед делегатів від Херсонщини було декілька викладачів сільських, районних шкіл та вищих профільних учбових закладів. Це люди, які на власні очі бачать процес формування та становлення дітей села, їх перетворення на професіоналів аграрного комплексу. Кому, як не їм відомі проблеми цієї соціальної категорії українців. Слухаючи виступи зі сцени, які лунали під час форуму, вони дійшли висновку, що підняті питання є вкрай важливими і болючими для галузі. Сьогодні важко отримати, за рідким виключенням, дійсно повну професійну освіту майбутнім механізаторам та іншим спеціалістам сільського господарства. Учбові заклади і центри не забезпечені необхідною матеріально-технічною базою. Морально і фізично застаріла техніка не дає можливості рухатись уперед, іти в ногу з прогресом та новітніми досягненнями в агросекторі. Колишні уряди України так і не спромоглись вирішити цю проблему, тому великі сподівання і відповідальність покладаються на лідерів та активістів «ЗАСТУПу».

Керівник Херсонської обласної організації «ЗАСТУПу» Олександр Максименко давно займається вирішенням проблем виробників та платників податків регіону. Його професійний досвід дає право стверджувати, що зміни, які відбулись в державі на початку року зародили надію в серцях сільського населення області на кардинальні зміни на краще. Часте спілкування з представниками як крупнотоварного виробництва, так і дрібних фермерів та селянських господарств дають можливість побачити найболючіші місця і найпроблемніші питання галузі.

-До нас приєднуються ті, хто бажає змін, які призведуть до реального втілення реформ і піднімуть сільське господарство України на вищий щабель, дадуть змогу не тільки виживати, а розвиватись, нарощуючи обсяги виробництва. Якщо херсонські аграрії щороку доводять власну спроможність вирощувати великі врожаї, то потужностей переробки і збереження явно недостатньо. Майже половина врожаю через це не доходить до споживача, — говорить Олександр Максименко.

Також керівник обласної організації переконаний: «Якщо держава не перегляне своє ставлення до принципів кредитування дрібного товаровиробника, позитивних змін не буде. Тому, це один з найважливіших напрямків нашої роботи».

Ганна Андріївна Лі,все своє життя віддала селянській праці. ЇЇ по праву можна вважати справжньою годувальницею нашої держави. Таких, як вона, в Україні мільйони. Ганна Андріївна приєдналась до «ЗАСТУПу» ще на етапі формування об’єднання. Як каже сама фермер: «Я завжди бла переконана, що одна з проблем, яка не дає селянам розвиватись – бездіяльність місцевих чиновників і відірваність депутатів від землі. Я вважаю, що примусити їх працювати виконуючи обов’язки та закони можна тільки об’єднавши зусилля. На мою думку «ЗАСТУП», як громадське об’єднання, здатне поєднавши виробників і переробників в одну потужну силу, не лише захищати власні інтереси на місцях, а і, ставши активним учасником політичних процесів, впливати на законотворчу діяльність. Участь чотирьох тисяч представників аграрного сектору у форумі є показовою. Це підтверджує думку, що в найважливішій для України галузі – сільському господарстві, не все добре. Більше того, на політичному «рингу» держави сьогодні не вистачає справжньої сили, справжнього «бійця» за інтереси виробника головного українського експортного продукту. Адже не секрет, що євроінтеграція відкриває для нас раніше небачені можливості. Проте сьогодні лише один з десятьох агровиробників спроможний виконати вимоги Євросоюзу. Якщо зараз нічого не почати робити в цьому напрямку, завтра може бути пізно. Ми не єдині зацікавлені в європейському споживачеві».

Загалом  Київський Форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу), на якому обговорювались нагальні аграрні проблеми України, пройшов на хвилі позитивних надій і очікувань. Делегати від Херсонщини, вже після закінчення роботи форуму, ще дві години присвятили жвавому обговоренню питань піднятих доповідачами. Була вислухана думка кожного та розроблений план роботи на найближчий час. Вже під час повернення з Києва, прямо в автобусах тривала жвава дискусія. І це правильно, адже разом зібрались професіонали, небайдужі до долі власної справи.

Поява в Україні нової громадської сили, яка визначила своєю метою захист інтересів аграріїв, саме після перемоги майдану, надихає на великі звершення, даючи право сподіватись на перемогу справжніх патріотів, та переродження нашої держави у  європейську країну.

 

Вадим МУСІЙКО

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

155