Херсонщина б’є всі рекорди по знищенню лісів

Написано . в . Опубликовано в Новости

Схоже, Херсонщина встановила сумний рекорд по частині хижацького знищення рукотворних лісів.
  За неповний рік браконьєри вже перетворили на дрова 418,5 кубометрів живих дерев. А це, щоб ви краще розуміли, аж 93 вантажівки, доверху забитих стволами! Акацію і сосну рубають вже цілими гаями: так, в Дніпровському лісництві Олешківського району за два дні під сокиру пішло ні багато ні мало 213 білих акацій, що росли на цьому місці 49 років.
  Збиток від незаконної вирубки по всій області склав 2,6 мільйона гривень — на 700 з гаком тисяч більше, ніж в минулому році. І це тільки «квіточки». Найбільш убивчі «ягідки» ще попереду.
  — При таких темпах екологічного геноциду через півтора-два роки лісів у нас може не залишитися зовсім. Адже саме існування державної лісової охорони зараз знаходиться під питанням. Гроші на її фінансування з держбюджету на 2016-й не виділили взагалі, а тільки на Голопристанський, Каховський, Олешківський та Великокопанський лісгоспи, де зосереджені найбільші масиви зелених насаджень, потрібно близько 50 мільйонів гривень щорічно, — коментує начальник відділу обласного управління лісового та мисливського господарства Леся Мельниченко.
 — У нинішньому році лісгоспам ще якось вдавалося за рахунок власних резервів виплачувати зарплати співробітникам лісової охорони, лісничим і майстрам лісу, скорочуючи інженерів та інший допоміжний персонал. Але ці резерви підійшли до кінця, а в проекті держбюджету на 2017 рік асигнувань на держлісгоспи знову не передбачили. Все йде до того, що з січня ці підприємства припинять роботу, і охороняти ліси взагалі стане нікому. А браконьєри по-швидкому наведуть там свої порядки, залишивши замість хвойних і акацієвих гаїв суцільні пеньки.
  Раніш висаджені ліси в степовій Таврії знищують під нуль, а нові їм на заміну висаджувати майже нікому. Якщо в благополучні роки зелені масиви у нас щорічно з’являлися на площі до півтори тисячі гектарів щорічно, то в 2016-му ледь змогли озеленити 3 сотні гектарів. А так як на догляд за саджанцями грошей немає, вижити зможуть далеко не всі деревця, з таким трудом і витратами вирощені в розплідниках. Що ж, гряде черговий антирекорд: скільки посадили, стільки і погубили.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

136