Голопристанці можуть залишитися взимку без тепла

Написано . в . Опубликовано в Новости

На порозі вже жовтень місяць і незабаром розпочнеться опалювальний сезон, але Гола Пристань має великі шанси залишитися без тепла, оскільки НАК «Нафтогаз України» відмовляється підписувати угоди на постачання газу з підприємствами, які мають перед ним заборгованість, а борг Комунального підприємства «Міськтеплокомуненерго», яке займається теплопостачанням в Голій Пристані перед НАК «Нафтогаз України» складає 4,5 млн.грн!!! Це катастрофічно велика сума для маленького містечка і є однією з найбільших у Херсонській області і це свідчить про те, що підприємство систематично не сплачувало за спожитий газ.
Про таку критичну ситуацію з КП «Міськтеплокомуненерго» перед головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим на нещодавньому засіданні колегії звітував міський голова Олександр Бабич. Він розкрив основні причини такої кризи, які в першу чергу полягають у тому, що за 2014-2015р.р. вартість газу неодноразово підвищувалась, а тарифи на послуги з теплопостачання не переглядались і не підвищувались, держава різницю у тарифах не відшкодовувала. Сама заборгованість почала виникати ще з 2008 року і постійно накопичувалась і в загальній сумі боргу у розмірі 4,5 млн.грн штрафні санкції за несвоєчасну сплату за газ становлять понад 1,5 млн.грн. Міський голова Голої Пристані ще з початку своєї каденції знав про цю проблему і який борговий тягар залишився йому у спадок від попереднього керівництва міста. Неодноразово ці проблеми піднімались і на сесіях міської ради, під час яких депутатським корпусом в першу чергу було вирішено створити робочу групу щодо проведення перевірки діяльності комунальних підприємств міста та розробити програму їх більш ефективного функціонування. Програма вже почала давати результати, але ризик залишитися без тепла у міста дуже великий і навряд чи цьому допоможуть виділені кошти із міського бюджету – 250 тис.грн у серпні та 250 тис.грн у вересні, за виділення яких місцеві депутати проголосували одноголосно.
Голопристанцям залишається тільки сподіватися на допомогу держави у вирішенні цієї складної ситуації, оскільки міський бюджет неспроможний за один рік погасити величезний борг, який накопичувався роками. До початку опалювального сезону залишаються ліченні тижні і питання чи буде м. Гола Пристань з теплом відкрите. А на кому лежить відповідальність за нинішній стан КП «Міськтеплокомуненерго» та його неймовірно велику кредиторську заборгованість, залишається тільки здогадуватися!

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153