Генерал Валерій Літвін: Національна поліція України — правонаступник міліції! Інакше бути не може!

Написано . в . Опубликовано в Новости

Саме так вважає колишній керівник міліції Херсонщини генерал-майор міліції Валерій Літвін, який на даний час є головою правління Громадської організації «Єдиний Щит», а також очолює обласну організацію ветеранів органів внутрішніх справ України.

Так, громадські активісти «Єдиного Щита» акцентують, що підтримують та активно проводять збір підписів під зверненням ветеранів МВС України до Президента України, голови Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради з проханням звернути увагу на прогалини у законодавстві, котрі, на думку ветеранів, значною мірою негативно вплинуть на соціальний процес не тільки щодо ветеранів, але і до становлення Національної поліції.

В підтвердження своїх слів, як громадськість так і ветерани звертають увагу на те, що в прийнятому Законі України «Про Національну поліцію» відсутнє положення про те, що Національна поліція є правонаступником міліції.

Але, Національна поліція виникла не на голому місці, а була створена на основі   матеріально – технічної  бази та кадровому потенціалі міліції. А це, небагато-немало те, без чого новостворений орган працювати б не зміг: приміщення із земельними ділянками, на які є акти на право постійного користування земельними ділянками та свідоцтва про право власності на нерухоме майно органів внутрішніх справ, техніка, озброєння, засоби зв’язку, учбові заклади, лікувальні установи та навіть інші соціальні об’єкти, що, в тому числі будувалися за кошти самих правоохоронців…

«237 — тисячний колектив ветеранів та пенсіонерів Асоціації ветеранів МВС України підтримує реформи, які давно назріли в органах внутрішніх справ  і нинішня влада не на словах, а на ділі їх впроваджує в життя. Все це викликає у нас оптимізм і віру в те, що Україна в найближчий час займе гідне місце серед європейських держав. У той же час нас турбує те, що в прийнятому Законі України «Про Національну поліцію» відсутнє положення про те, що Національна поліція є правонаступником міліції, це трапилось, мабуть, помилково… Але все це негативно впливає на вирішення деяких наших соціальних питань, не дає змоги активно працювати по участі ветеранів у вихованні, навчанні працівників поліції, підняттю їх іміджу і взагалі є образливим для багатотисячного колективу колишніх  працівників міліції і їх сімей, які зробили значний внесок у забезпечення створення і розбудови незалежної України», — говориться у зверненні.

 «На Національну поліцію покладені ті ж самі завдання, які виконувала міліція. Національна поліція свою діяльність будує, використовуючи в основному нормативну базу, на якій діяла міліція,  лише замінені слова міліція на Національна поліція», — йдеться у зверненні.

Як приклад можливого законодавчого врегулювання, громадські активісти та ветерани називають Закон  України «Про Національну Гвардію України», в якому визначено, що новостворений орган є правонаступником внутрішніх військ МВС України.

«Кабінет Міністрів України очевидно розуміючи про те, що Законом України «Про Національну поліцію» упущено положення про правонаступництво,  своєю постановою №1139 від 25.12.2015 визначив для частини міліції – Державної служби охорони, що органи поліції охорони, утворені як територіальні органи Національної поліції, є правонаступниками Департаменту Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ та відповідних державних установ Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ, що ліквідуються в установленому законодавством порядку», — йдеться у тексті.

Таким чином, на думку ГО «Єдиний Щит» та ветеранів МВС, неврегульоване законодавство дає підстави ставити питання  перед Верховною Радою України про доповнення Закону України «Про Національну поліцію»  положенням про те, що Національна поліція є правонаступником міліції. Це надасть можливість врегулювати окремі соціальні питання, у тому числі і щодо перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції.

 

Правління ГО «Єдиний Щит»

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

136