Битва за Залізний Порт: курортне селище намагаються захопити рейдери

Написано . в . Опубликовано в Новости, Скандалы

Відомий херсонцям Олексій Тишкевич, знову хоче контролювати в Залізному Порту роботу очисних. Колишній депутат облради добре відомий в області своїми колишніми «подвигами»: він же — колишній господар пляжу «Лілея», безпосередній учасник банкрутства сольпрома в Генічеську, а також цей «інвестор» повісив мільйонний борг на аналогічне держпідприємство в Геройському. І він же — колишній «розпорядник» очисних споруд в Залізному Порту. Ці справи Олексій Тишкевич здійснював через підконтрольні йому фірми.
 
  Що таке бути власником єдиних очисних споруд в Залізному Порту? Ні пансіонати з санаторіями і готелями, ні ресторани і кафе, — ніхто не отримає дозвіл на відкриття сезону, якщо не укладе договір на обслуговування, підключення та утилізацію відходів. А якщо господар ти, то ти і диктуєш умови. А не згодні — легким рухом руки вимикаються насоси, і весь курорт потопає в тому, що сниться до грошей.
  Таке вже в Залізному Порту було. У той час обласний міжгосподарський санаторій «Золота Нива» вже був розпроданий по частинах. Основну його частину викупила американська компанія «Інтертрейд груп ЕЛ.ЕЛ.СІ», тобто Олексій Тишкевич.
  А так як в радянські часи санаторій був містоутворюючим підприємством на узбережжі, яке відноситься до Новофедорівської сільради, то і всі комунікації були «зав’язані» на «Золотий Ниві». У тому числі і вищезгадані споруди. Часи для села були складні, тому очисні так і залишилися, незважаючи на зміну господарів, на балансі у санаторію. Село «потягнути» їх утримання не могло. І поки вони працювали, особливо нікого не хвилювало, чиї вони. Однак власник вкладати гроші в ремонт не збирався. І держава виділяти на них гроші теж не могла. В результаті, коли система вкрай зносилася, приїхала обласна комісія, і постало питання про її закриття. Директор «Золотої Ниви» Юрій Шиянюк на вимогу комісії привести в належний вигляд очисні або закрити їх, пояснив — він всього лише розпорядник, господар — Олексій Тишкевич, а він грошей на ремонт не дає. І тому вимкнув насоси. Скандал миттєво вибухнув такий, що приїхала вже не рядова комісія, а мало не всі керівні особи області, в тому числі і генерали, і столичні гості. В результаті переговорів, прийшли до консенсусу: Олексій Тишкевич повертає сільраді очисні, натомість отримує право на приватизацію 9 гектарів землі під санаторієм (на той час її вартість становила близько $ 4,5 мільйонм), а держава виділяє сільраді кошти на ремонт і реконструкцію і насосної , і всієї системи (сума — на мільйон доларів).
  Олексій Тишкевич своїм правом на приватизацію землі не скористався (чи то розпочатий процес розлучення і поділ майна з колишньою дружиною завадили, чи то «відлякав» податок на приватизацію — теж «пристойна сума»).
  Але, почекавши, поки очисні відновлять і відремонтують за державний рахунок, почав судитися з сільрадою з приводу відновлення права власності на них. Справа рухалася з перемінним успіхом: з райсуду доходило до касаційної інстанції, поверталося в першу, знову «йшло вгору». Поки пару років назад не було, здавалося б, поставлено остаточну крапку: очисні — Новофедорівської сільради.
  Однак, на початку вересня 2015 року з’явилася інформація, що Олексій Тишкевич знову претендує на володіння хай не ласого, але настільки вагомого «важеля правління» в Залізному Порту. За його заявою розпочато кримінальне провадження щодо колишнього директора «Золотої Ниви» Юрія Шиянюка. Нібито господар санаторію не давав ніяких доручень і розпоряджень передавати очисні на баланс Новофедоровская громади. І тільки зараз стало відомо, що директор, користуючись службовим становищем, підробив тоді документи і завдав йому, як власнику, збиток в особливо великих розмірах.
  Однак і на цих гучних заявах справи не зупинилися, зараз напередодні підготовки курортного сезону раптово Тишкевич заявляє, що все, що раніше було ним продано, знову належить йому.
  Незрозуміло яким чином він вибиває у держреєстратора Мустафаєвої Лейли реєстрацію на право власності вже давно проданих ним же споруд.
 я21
 я22
  При чому надати аргументи чому він власник і на якій підставі, дати не може. Як «доказову» базу надає незрозумілі квитанції без печаток і підписів, нібито вони дають чітке підтвердження його позиції на право власності.
  Однак і сама реєстрація викликає ряд риторичних запитань, а точніше один «Скільки потрібно було занести, щоб зареєструвати цю маячню?»
  Згідно держреєстру (увага!) на нерухоме майно у Тишкевича, точніше у офшорної компанії, яка є його подільником в цих аферах, у власності зараз: «внутрішні і зовнішні електромережі, трансформаторні підстанції №35 2 шт. ТП 250 3шт. Тп 160 5 шт. внутрішні і зовнішні каналізаційні мережі. (До слова сказати, частина з яких з’явилася набагато пізніше за всі вищеописані події). Набережна та хвилерізи … (частина хвилерізів вже давно приватизована іншими підприємцями, які купили їх вже давно.) Приморський пляж (ага, як-же, пісок це нерухомість) і 50 штук МАФів на пляжі і набережній. (Яким чином МАФи віднесли до об’єктів нерухомості — незрозуміло).
  Та й частина перерахованого вище, знаходиться зовсім за іншою адресою, ніж зазначено в документі.
  І вже цього сумнівного «документа» було досить для того щоб шантажувати підприємців.
  Деякі з них свого часу вклали значну частину заощаджень, щоб викупити хвилерізи, тепер же Тишкевич каже, що забере в них їх власність або що найімовірніше, обкладе безпідставно непідйомною даниною.
  Окремо варто приділити увагу пляжу. Ви можете собі уявити, що все узбережжя Залізного Порта тепер буде належати не державі, а буде за фактом закритою приватною територією, якою управляє аферист?
  Так, тепер просто вийти до моря, вже буде варто певної суми грошей.
  Точно таке ж відношення варто очікувати і по відношенню до двох трансформаторних підстанцій і електромереж в Залізному Порту. Загалом, по ідеї мережі та підстанції повинні належати обленерго, однак на запит від сільради вищезгадана структура повідомила, що їм рейдерське захоплення підстанцій особливо не цікаве.
  Зараз же, на основі цього «акту» від Мустафаєвої, Тишкевич вимагає від сільради і підприємців, у яких це майно давно у власності цілком легальним шляхом, повернути те, що нібито вкрадено у нього.
 я23
я24
  На даний момент Новофедорівська сільрада знаходиться в судових позовах з даними аферистами. А також зробила звернення до губернатора Херсонської області Андрія Гордєєва і Народного депутата України Федіра Негоя, а також обласному прокурору Віталію Тригубенко з проханням допомогти в протистоянні рейдерському захопленню курорту «Залізний Порт».
 я25
 я26
 я27
я28
я29
  Адже якщо не діяти, знаменитий херсонський курорт може спіткати сумна доля пляжу «Лілея», до якого, точно так само доклав руку цей відомий товариш.
  У наступному матеріалі ми розповімо, які дії зробить прокуратура і губернатор Херсонської області.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153