На Херсонщині створено першу в Україні обласну Наукову раду

Написано Adm в . Опубликовано в Наука

За словами очільника обласної ради, ідея об’єднати всю наукову еліту Херсонщини в один функціонуючий орган державного значення виникла ще два роки тому. За минуле століття подібного явища в історії області не було зафіксовано жодного разу. Цю ідею підтримував і вже покійний професор Олег Мішуков.

Відкриваючи зібрання, Віктор Григорович розповів, що на сьогоднішній день аналогічної ради немає ніде в Україні. Також в жодній області немає такої кількості професорів та докторів наук, як у Херсонській. Так, зараз на Херсонщині нараховують 165 професорів та вчених, що захистили докторські дисертації. Після створення Наукової ради всі вони тісно співпрацюватимуть із головами постійних комісій та депутатами обласної ради. Саме з цією метою буде створено сім секцій Наукової ради при голові ХОР.

Згідно з задумом ініціаторів проекту Наукова рада має право проводити наукову експертизу проектів будівництва, реконструкції промислових підприємств, об’єктів енергетики,
транспорту, сільського господарства, туризму; брати участь у заходах щодо профілактики явищ, які негативно впливають на здоров’я людини; сприяти організації досліджень соціальних, технологічних, економічних та екологічних проблем Херсонської області, пов’язаних із регіональною економікою і транскордонним співробітництвом.

rada1На пілотному засіданні Наукової ради були присутні представники всіх херсонських вузів та інститутів: Херсонського аграрного та державного університетів, Міжнародного університету бізнесу і права, Херсонської морської академії, Херсонського економічно-правового інституту, Інституту зрошувального землеробства НААН України, Інституту водних проблем і меліорації НААН України, Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія-Нова», КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

Учасники зборів, професори та доктори наук вищих навчальних закладів та наукових установ Херсонської області, беручи до уваги, що Херсонщина має вагомий науковий потенціал, визнані у світі наукові школи, розвинену систему підготовки кадрів, із метою об’єднання зусиль науковців та депутатського корпусу обласної ради задля економічного, культурного та соціального розвитку регіону одноголосно схвалили створення Наукової ради при голові Херсонської обласної ради. Новостворений орган на підставі спільності інтересів об’єднує на громадських засадах наукову інтелігенцію Херсонської області з метою наукового супроводу завдань, планів, програм розвитку територіальних громад області. Спільна участь у обговоренні законопроектів України, підготовці галузевих програм спрямовуватиметься на подальший розвиток системи місцевого самоврядування.

Після вступної частини засідання відбулося урочисте нагородження найдостойніших, на думку професорського загалу, науковців Херсонщини: завідувача кафедри всесвітньої історії та історіографії ХДУ Віталія Андреева, головного наукового співробітника статуту зрошувального землеробства Станіслава Голобородька, першого проректора Міжнародного університету бізнесу і права Геннадія Жуйкова, ректора Херсонського економіко-правового інституту Валентини Покотилової.

У ході зібрання заслухали виступи ректорів херсонських вищих навчальних закладів: Олександра Ходосовцева, ректора Херсонського державного університету, Юрія Бардачова, ректора Херсонського національно-технічного університету, Валерія Базалія, ректора Херсонського державного аграрного університету. Доповідачі розповіли про історії створення, наявні факультети, викладацькі склади, інститути післядипломної освіти, наукові лабораторії, що функціонують на базі навчальних закладів.

На засіданні було також затверджено секції Наукової ради при голові ХОР: з питань розвитку місцевого самоврядування Херсонської академії неперервної освіти під головуванням Анатолія Зубко; з питань інноваційного розвитку агропромислового комплексу — професор кафедри землеробства ХДАУ Петро Лазер; із гуманітарних питань — проректор з наукової роботи ХДУ Валентина Федяєва; із питань екології, раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища — завідувач кафедри ботаніки ХДУ Іван Мойсієнко; із питань промисловості, альтернативних джерел енергії та трансферу технологій — завідувач кафедри судноводіння, охорони праці та навколишнього середовища ХДМА Валерій Леонов; із питань охорони здоров’я та соціального захисту населення — завідувач кафедри інформаційно-вимірювальних технологій електроніки та інженерії ХНТУ Олександр Новиков; із питань інвестування, бюджету та фінансів — завідувач кафедри фінансів та кредиту ХНТУ Микола Коваленко.

Як зазначив Віктор Пелих, одне із важливих питань, що також стоїть перед ХОР та науковцями області: чи є необхідність створення наукового видання, в якому зможуть публікувати свої науково-дослідні роботи члени Ради. ХОР зобов’язується взяти на себе всі витрати. Слід зазначити, що аналогічного видання в Україні на даний момент немає.

Голова обласної ради так підсумував результати першого засідання Наукової ради: «Держава багато вкладала в професорів, вони самі багато працювали, хотілося б, щоб вся ця кропітка робота незмінно йшла на благо країни. Професура покаже, як для розвитку регіону і держави можна використати новітні наукові досягнення. Ми розраховували, що прийде так багато представників наукової еліти області. Наука може зробити державу комфортною для всіх людей. Я вважаю, що розвиток нашої країни залежать від розвитку науки. Від сьогоднішнього дня всі проекти в медицині, соціальній сфері та бізнесі будуть тільки примножуватися».

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153