Это уже было. 75 лет назад

Написано . в . Опубликовано в История, Новости

Днями Министерство Образования и Науки Украины издало приказ № 1152 за подписью заместителя министра-руководителя аппарата Романа Гребы.

Привожу его полностью: «Щодо обов’язкового вживання працівниками Міністерства державної мови.

На виконання статті 1 Закону України «про засади державної мовної політики» та Закону України «Про державну службу» НАКАЗУЮ:

Працівникам Міністерства усіх категорій посад, під час виконання службових обов’язків при спілкуванні с громадянами України як у Міністерстві так і у регіонах України вживати виключно державну мову.
Керівникам структурних підрозділів довести до відома виконання п.1 даного наказу у підроздилах.
Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою»

После прочтения этого документа, изданного нынешней киевской властью, я просто не мог не вспомнить другой приказ, с которым пан Греба почти наверняка должен быть знаком (все-таки он руководит аппаратом министерства образования и науки):

«Уже майже чотири з половиною місяці минуло з того моменту, як могутньою зброєю непереможної Німецької Армії наше місто було визволене від жидівсько-більшовицької зграї гнобителів українського народу. П’ятий місяць уже над вільним містом поруч з переможним Германським прапором майорить наш рідний жовто-блакитний український прапор як символ нового життя, нового відродження нашої неньки-батьківщини.

Але на великий жаль і сором до всіх нас українцівще й досі залишається де-не-де ганебна більшовицька спадщина. З великим соромом до всіх нас та з цілком зрозумілим гнівом українського людства трапляється чути по деяких установах, навіть у районових управах, розмови російською мовою з боку урядовців, які нібито соромляться своєї рідної мови.

Сором за цетим, хто стає вільним громадянином звільненої батьківщини.

Ганьба і не місце з нами тим, хто цурається своєї рідної мови.

Ми не припустимо, цього не мусить бути. Тому наказую категорично заборонити далі будь кому з урядовців розмову російською мовою в службовий час в установі»— это приказ назначенного гитлеровцами бургомистра Харькова от 9 марта Алексея Крамаренко. Комментировать, тут, пожалуй, нечего!

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151