Наукова рада врятує екологію Херсонщини

Написано Adm в . Опубликовано в Экология

Наприкінці минулого року наше видання повідомляло про те, що Херсонщина стала першим регіоном, в якому було створено Наукову раду при голові обласної ради.

Новостворений орган на підставі спільності інтересів об’єднав на громадських засадах освітянську інтелігенцію Херсонщини з метою наукового супроводу завдань, планів, програм розвитку територіальних громад області. І, що обов’язково:  участь у заходах щодо профілактики явищ, що негативно впливають на умови життя та здоров’я жителів області.

Нещодавно на одній із зустрічей з пресою Віктор Пелих розповів, яким, на його думку як вченого, професора, є першочергове завдання Наукової ради, котра вже активно працює як науковий інструмент вирішення екологічних проблем регіону. Як зазначив голова ОР, наразі існує безліч гострих питань в плані екологічного здоров’я області, а саме: вирубка лісу, незаконний вивіз піску, забруднення вод та прибережних територій Дніпра, підмивання грунтів. Про небезпеку цих катастрофічних явищ активно виступають депутати ОР і новостворена Наукова рада.

Так, одним із першочергових завдань Віктор Пелих вважає припинення незаконної вирубки лісу на території Херсонщини.

«Взяти хоча б проблему варварської вирубки дерев на Херсонщині, — говорить Віктор Григорович. — В нашій посушливій області це повинно прирівнюватися до серйозного злочину проти екології та майбутніх поколінь. Проти цього повстала вся громада Херсонщини, а представники цієї громади — депутати облради — оголосили мораторій на вирубку зелених насаджень у Херсонській області».

Дійсно, несанкціоноване знищення зелених насаджень на території області може призвести до розростання піщаних масивів і перетворити Херсонщину на пустелю без родючих грунтів та придатних для садівництва і випасу худоби територій. Наукова рада планує надати експертну оцінку кількості і якості зелених насаджень на території краю, розробити план необхідних санітарних вирубок і втілити його у життя.

Ще однією серйозною проблемою регіону є невпорядкований видобуток пісків, що носить незаконний характер, призводить до змін ландшафту, руйнування курганів та ерозії грунтів.  На даний момент вчені розробляють спеціальну карту, що науково обґрунтує, де можна санкціонувати видобуток піску для будівництва та виробництва, а де це буде категорично заборонено. Дотримання видобутку у межах карти буде під контролем громад області.

Головне ж завдання Наукової ради полягає у порятунку екосистеми Дніпра: в пониззі річки на території  Херсонської області води та прибережні території збереглися в своєму первозданному вигляді, тому конче необхідно зберегти унікальність цих вод, захистити їх від заростання.

dnepr1

Так, член Наукової ради, завідуючий кафедрою гідро біоресурсів ХДАУ, професор Ісаак Шерман на наступному засіданні Ради планує представити план порятунку Дніпра від заростання природним шляхом: без хімічної обробки та хімічної очистки.

«Таким чином, — завершив свою розповідь Віктор Пелих, — Наукова рада при Херсонській облраді — це прагнення керівництва області залучити наукову еліту Херсонщини для спільного пошуку потрібних рішень у розвитку регіону та збереження його природних ресурсів».

 На основі матеріалів сайту khersonci.com.ua

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153