Гостро постала проблема

Написано Adm в . Опубликовано в Экология

На Херсонщині гостро постала проблема зі сміттєзвалищами. Наразі в області із 11-ти проектів будівництва полігонів за останні два роки єдиний реалізований — тільки у селищі міського типу Велика Лепетиха.

На інших полігонах області побутові відходи розміщуються без попереднього сортування, належний контроль за їх вивезенням не здійснюється. На околицях населених пунктів, за їх межами та у лісових масивах утворюються смітники. Таким чином — не забезпечуються вимоги законодавства. Найкритичніша ситуація із розміщенням сміття у Цюрупинську. Там і відбулася колегія житлово-комунального господарства області, під час якої її учасники вирішували, що робити із сміттєзвалищами Херсонщини, а також міркували, як повною мірою виконати доручення Президента України Віктора Януковича щодо захисту селища Нова Маячка від підтоплення.

Як підкреслив на нараді Єгор Устинов, перший заступник голови ОДА, стихійні сміттєзвалища продовжують утворюватися по всій території області. Не виняток і Цюрупинськ, який не має узаконеного місця розміщення побутових відходів. А Держсанепідемстанція області тільки констатує: роками цюрупинці вивозять сміття в напрямку станції Пойма та у глиб лісового масиву на землях Цюрупинського лісництва.

2012 року міськвиконком міста виготовив проект будівництва сміттєпереробного заводу, але він був вилучений відповідною службою через відсутність правовстановлюючих документів на право користування земельною ділянкою. Проект не реалізовано, бюджетні кошти на його виготовлення витрачено. Все ж керманичі наполягають на визначенні місця розташування відходів у Цюрупинську та на залученні інвестиційних коштів для будівництва сміттєпереробного заводу.

musor2

Захистити Нову Маячку від підтоплення — не менш важливе завдання, доручене Президентом України Віктором Януковичем. Проблема склалася через стосунки з Інститутом водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України, з яким укладено договір про виготовлення проектно-кошторисної документації.

Однак інститут вже протягом трьох років так як слід її не розробив, не визначив потребу в обсягах на виконання робіт, що не дало можливості своєчасно отримати кошти з державного бюджету, а також призвело до  порушення умов договору. Справа навіть дійшла до суду, однак, незалежно від прийнятого ним рішення, буде розглянуто можливість визначити відповідальним виконавцем Цюрупиську РДА.

Департамент екології і природних ресурсів облдержадміністрації також перейматиметься виділенням коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на виготовлення проектно-кошторисної документації щодо проблеми підтоплення у селищі Нова Маячка Цюрупинського району.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

154