зрошувальна система півдня України повинна зазнати модернізації через інвестиції – Олексій Павленко

Написано . в . Опубликовано в Новости, Экономика

Відновлення та розвиток зрошувальних систем має стати пріоритетом аграрної політики держави. А от розвиток системи зрошення необхідно проводити на основі інвестиційних проектів. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

“Насамперед модернізації має зазнати зрошувальна система півдня України, – наголосив урядовець. – Зокрема, загальна площа додаткового поливу тільки із наявним резервом потужностей може скласти 635 тис. га.”

За словами Міністра, нарощування площ поливу має проводитись шляхом модернізації та реконструкції систем зрошення на землях, що раніше поливались з використанням внутрішньогосподарських мереж.

Проектування та будівництво нових систем необхідно передбачати на другому етапі розвитку зрошення. Крім того, модернізація та реконструкція зрошувальних систем має базуватися на застосуванні нових способів та техніки поливу, систем краплинного зрошення та низьконапірних систем дощування. Важливим є ідотримання вимог екологічної безпеки з урахуванням особливостей природних ландшафтів.

Олексій Павленко також зауважив: “Потрібно виконати ряд заходів, спрямованих назниження витрат електроенергії для зрошення. Зокрема, необхідно перевести оплату електроенергії для подачі води на зрошення за тарифами для І класу споживачів та здійснювати полив у нічний час з оплатою електроенергії запільговими тарифами. Такі дії дають можливість зекономити на електроенергії на 30-50%.”

Окрім того урядовець запевнив: “Ми плануємо трансформувати управління зрошенням через передачу Держводагентства в систему Мінагрополітики з покладанням на нього відповідальності як за подачу води, так і за ефективне використання зрошуваних земель. Передбачається докорінна реформа на всіх рівнях управління Держводагентства та його децентралізація.

Міністр вважає, що відновлення та розвиток зрошення необхідно проводити на основі інвестиційних проектів. Ефективність зрошення та окупність інвестицій в розвиток зрошення також буде забезпечена за умови вирощування на зрошуваних землях високорентабельних культур за новітніми агротехнологіями.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

143