Ученые пишут письмо президенту в защиту экс — ректора

Написано . в . Опубликовано в Новости, Экономика

В Украине начался сбор подписей в поддержку Александра Ходосовцева. Подписываются как херсонцы так и многие ученые со всех уголовков нашей страны.

Текст письма и информация о сборе подписей:

«Шановні колеги та друзі,
вимушені звернутися до Вас за допомогою щодо підтримки професора Олександра Євгенович Ходосовцева. Будь-ласка прочитайте звернення, обговоріть на Ваших кафедрах та в інститутах. Тих хто підтримує дане звернення просимо написати про це, вказавши П.І.П., посаду і місце роботи. Колеги що не зареєстровані у фейсбук можуть висловити підтримку через електронні адресу:ivan.moysiyenko.net@gmail.com. Дане звернення крім президента планується надіслати Прем’єр Міністру України, Голові Верховної Ради України, Міністру освіти і науки України, Міністру юстиції, у правоохоронні органи, голові Херсонської ОДА, народним депутатам.

З повагою, професор Іван Мойсієнко

Президенту України

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

До Вас звертаються співробітники Херсонського державного університету разом з колегами з інших вишів України, освітніх, науково-дослідних та природоохоронних закладів, громадських організацій, небайдужі громадяни. Протягом останніх декількох місяців навколо Херсонського державного університету склалася надзвичайно небезпечна ситуація. Можна навіть сказати, що нині у Херсоні Майдан знаходиться саме у держаному університеті. І для нас відповідь на питання марною чи ні була Революція Гідності залежить від того, як вирішиться ця ситуація.
Невдовзі в ХДУ відбудуться вибори ректора, в яких планує взяти участь проф. О.Є. Ходосовцев. Олександр Євгенович – це керівник та науковець нової формації, порядний, демократичний, професійний, з прогресивним європейським мисленням та міжнародним науковим авторитетом. Сьогодні серед ймовірних претендентів на посаду ректора він має найбільшу підтримку в університеті, про що свідчать хоча б останні вибори голови Вченої ради ХДУ, на яких О.Є.Ходосовцев, оголосивши, що він складає повноваження ректора, був обраний переважною більшістю голосів.
У зв’язку з тим, що шанси чесно перемогти його в ході виборів невеликі, проти проф. О.Є.Ходосовцева розгорнуто справжнє цькування та переслідування. Ось лише декілька фактів. Професора О.Є.Ходосовцева 19.01.2015 р. було звільнено без зазначення причини від виконання обов’язків ректора ХДУ (всупереч Закону його попередили про звільнення фактично лише в день звільнення). Невдовзі в кращих традиціях режиму Януковича було розгорнуто переслідування за участі Херсонської обласної державної адміністрації, Народного депутата О.В.Співаковського, судової системи та правоохоронних органів. Наприклад, Управлінням по боротьбі з організованою злочинністю була вчинена миттєва перевірка доцільності наукового одноденного відрядження О.Є.Ходосовцева до Біосферного заповідника Асканія-Нова імені Ф.Е.Фальц-Фейна 16.01.2015 р, яке він здійснив власним коштом. Апогеєм кампанії переслідування став судовий процес щодо здійснення О.Є. Ходосовцевим корупційних дій під абсолютно надуманим приводом «щодо виплати грошової компенсації за невикористану відпустку при звільненні з посади ректора у травні 2014 року». Одночасно з цими діями в ЗМІ та соціальних мережах в Інтернеті стартувала брудна інформаційна кампанія. Очевидно, що головною метою всього цього є будь-якими засобами не допустити професора О.Є. Ходосовцева до участі у виборах ректора Херсонського державного університету.
Ми звертаємося до Вас, пане Президенте, до керівництва держави і Херсонської області, Міністерства освіти і науки України з вимогами: по-перше, негайно припинити політичне та кримінальне переслідування професора О.Є.Ходосовцева, по-друге, забезпечити проведення в Херсонському державному університеті чесних та прозорих виборів ректора університету у встановленому законодавством України порядку та термінах.
Питання участі О.Є. Ходосовцева нарівні з іншими кандидатами у виборах ректора ХДУ – це не тільки питання, хто буде керувати провідним університетом Херсонщини в такий непростий час, це питання, чим сьогодні є Україна – європейською державою, в якій править закон, чи країною, де все ще панує чиновницьке свавілля та корупція».

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

154