Проблема решаема

Написано Adm в . Опубликовано в Экономика

Прожити понад тисячу років – реально. Як? Ви маєте виглядати, приблизно, як ця пластикова пляшка. Мінеральна або солодка вода, соняшникова олія, здається, що пластикова упаковка була присутня в нашому житті завжди, але ні, такій тарі нещодавно «стукнуло» лише 40. Сьогодні поліестер-упаковка, або просто ПЕТ-упаковка надзвичайно популярна. Невелике місто кожен місяць викидає понад 20 тонн пластикових пляшок, і з кожним роком ця цифра зростає. Більшість з них потрапляють на звалища, і зберігаються там роками. При горінні ПЕТ-пляшки виділяють діоксини, фосген і інші отруйні гази.

Правильна утилізація пластикових пляшок не тільки може зменшити купи сміття в нашому місті, а й зберегти такі ресурси як нафта, електрика, газ.

У Херсоні є безліч пунктів прийому вторсировини. Зібрати в себе вдома певну кількість пластикових пляшок і віднести туди, та ще й за це отримати гроші – не так і важко, а результат від того – більш ніж відчутний. Людмила працює в прийомному пункті вже багато років, зазначає: наразі, сюди, пластикові пляшки постачають переважно пенсіонери.

З прийомних пунктів пляшки відправляються на величезні склади, там на них чекає пресування.

perer2

В Україні утилізують лише 10-ту частину усього виробництва пластикових пляшок. У Європі така вторинна переробка на суворому державному контролі. Приміром, в Англії на сьогодні утилізується понад 70% ПЕТ-пляшок, в Німеччині — 80%, у Швеції показних сягає 95%. Принцип державного регулювання переробки ПЕТ-тари у цих країнах виглядає наступним чином: виробники платять спеціальний податок, з якого потім фінансується утилізація.

Експерти запевняють: чекати, поки наша країна розпочне проекти утилізації сміття на державному рівні – не обов’язково.

У Херсоні є будинок, який вже четвертий рік поспіль сортує сміття. У себе на подвір’ї мешканці Ворошилова, 23 встановили спеціальні баки: синій та зелений призначені для пластикових пляшок, фіолетовий для алюмінієвих. Тож, як бачимо, утилізовувати сміття в Херсоні правильно – реальність.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151