Окрилені танцем

Написано Adm в . Опубликовано в Культура

Танець – це хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо він не тільки відображає життя, а й сам є життям зі своїми емоціями та переживаннями. Танець – це насолода, це прояв емоційних почуттів.

Він привабливий і недоторканий у своїй красі.

Танець – це поема і кожен рух у ньому слово.

І саме танець став сенсом усього життя для учасників народного ансамблю танцю «Любисток» та дитячого зразкового ансамблю танцю «Веселка» Цюрупинського центру культури та дозвілля, а також його керівників — заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України Ірини Іванушкіної та випускниці Київського національного університету культури і мистецтв Дар’ї  Іванушкіної.

Це сталося майже тридцять п’ять років тому, у 1980 році, коли зацвітали перші квіти, розпускали зелені шати дерева, і все у надії та любові відроджувалося до нового циклу життя.

Саме тоді, навесні, відбувся перший виступ дитячого танцювального колективу «Веселка», а через три роки дебютував і ансамбль танцю «Любисток». Тоді це були невеличкі танцювальні колективи, які очолила випускниця Херсонського училища культури Ірина Іванушкіна.

Минали роки, зростала майстерність. Колективи росли чисельно, утверджувалось їх добре ім’я.

У 1990 році дитячому танцювальному колективу «Веселка» присвоєно почесне звання «зразковий», а у 1995 році звання «народний аматорський колектив» удостоєно ансамбль танцю «Любисток». Ці колективи – неодноразові переможці обласного конкурсу «Херсонщини весняні візерунки», учасники міжреспубліканського свята танцю «Таврійська веселка».

Дитячий зразковий ансамбль танцю «Веселка» є колективним членом Національної хореографічної спілки України. З 2008 року його очолює молодий фахівець Дар’я Іванушкіна. Колектив є учасником багатьох конкурсів та фестивалів, зокрема: обласного хореографічного фестивалю-конкурсу «Весняний розмай», фестивалю дитячої творчості «Чорноморські ігри», Всеукраїнського конкурсу дитячої хореографії «Толока» в місті  Харкові, Всеукраїнського  конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського, Міжнародного фестивалю хореографічного мистецтва «Весняні арабески» в Луганську тощо.

Народний ансамбль танцю «Любисток» – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів: «Джерело талантів» у Донецьку, «Євро-вернісаж-2012» у Києві, фестиваль народної творчості на Національному Сорочинському ярмарку та багато інших.

lubistok

Танцювальні колективи з м. Цюрупинська — неодноразові учасники звітних концертів майстрів мистецтв та художніх колективів Херсонської області у м. Києві. Вони ведуть активну концертну діяльність не тільки у себе в місті та районі, а також за його межами, побували з концертною програмою в Болгарії та багатьох містах України.

І де б не виступали колективи: в районі, області чи за кордоном — їх завжди дуже тепло сприймали глядачі.

Успіх і визнання приходять лише тоді, коли в колективі складається творча і дружня атмосфера. Адже це, якщо можна так сказати, по суті друга сім’я. А перша?.. Вона там, де закінчується сцена і вирує звичайне людське життя.

Так і танцювальні колективи, якими керують Ірина та  Дар’я Іванушкіни, живуть і зростають як одна міцна, дружня родина. Вони радіють досягненням один одного та співпереживають у горі. А об’єднує їх величезна любов до мистецтва, любов до музики і танцю.

Творчий шлях танцювальних колективів «Любисток» та «Веселка» – це безперервний пошук та експеримент. Не зраджуючи своїм сценічним принципам, їх керівники весь час прагнуть розширити кордони репертуару, звертаючись у своїх постановках до нових форм, нових жанрів.

Вічний творчий пошук, вічне прагнення рухатися вперед – такий девіз учасників колективів та його керівників.

Спеціаліст І категорії відділу культури
Цюрупинської районної
державної адміністрації
Г.О. Гнітченко

Фото на сторінці
Заслуженого працівника культури України
Алєана Альперта

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150