У Каланчацькому районі презентовано виставку «Відомий і невідомий Т.Г. Шевченко»

Написано Adm в . Опубликовано в Культура

У рамках реалізації завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 15 січня 2014 року в Каланчацькій центральній бібліотеці представлено тематичні виставки творів Т.Г. Шевченка, приурочених пам’ятній даті.

Дані виставки поділені на три блоки.

Перший блок цієї виставки  — «Відомий і невідомий Т.Г. Шевченко» — має три розділи: «Слово про Кобзаря», «Поет, прозаїк, художник», «Живий у правді віковій». У даному блоці зібрані матеріали, що розповідають про життєвий шлях поета, сюди увійшли роботи вчених-шевченкознавців (Леонід Больщаков, Петро Жур, Євген Кирилюк та інші). Також тут можна ознайомитися з творами самого митця: поезії, повісті, малюнки, листи. Останній розділ блоку містить праці сучасних письменників, присвячені Великому Кобзареві.

Другий блок тематичної виставки — «Живописних справ майстер» — розповідає про Шевченка-художника, талановитого маляра, рисувальника, гравяра, скульптора. Тут можна побачити репродукції відомих картин Т.Г. Шевченка: «Катерина», «Циганка-ворожка», «Марія» тощо. Також представлено і пейзажі, зокрема: «Аскольдова могила», «Почаївська лавра з півдня» та ін. Але найбільше вражають портретні роботи художника: «Портрет Ганни Закревської», «Портрет Тетяни Катеринич» тощо. 

«Настінний калейдоскоп з життя Т.Г. Шевченка» — третій блок виставки. В ньому висвітлені найвагоміші події у житті Великого Кобзаря: переїзд до Польщі, викуп з кріпацтва, навчання в Академії мистецтв, солдатчина… Також тут можна ознайомитися зі спогадами про Т.Г. Шевченка його сучасників та послідовників. 

Виставка буде цікава та корисна викладачам, учням, а також широкому колу читачів. Отож, Каланчацька центральна бібліотека всіх мешканців району запрошує ознайомитися з виставкою.  

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150