НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО ОЧИМА СУЧАСНОЇ ХЕРСОНСЬКОЇ МОЛОДІ

Написано . в . Опубликовано в Культура, Новости

 

З 28 жовтня по 11 листопада цього року на базі виставкової зали Херсонського державного університету відбулась обласна виставка робіт молодих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Творча молодь Херсонщини». Ініціатором цього проекту став Херсонський обласний Центр народної творчості, а співзасновником – Херсонський державний університет. Концепцією цього заходу стало бачення традиційного народного мистецтва очима сучасної молоді, його втілення у оригінальні креативні речі, які прикрашають наше життя і роблять його яскравим та колоритним.

Дети

Участь у виставці взяли окремі майстри, учасники любительських об’єднань та студій народного мистецтва сільських та районних закладів культури області, студенти спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та просто талановита молодь нашого краю, яка виготовляє сучасні рукотвори, черпаючи ідеї саме з традиційних видів народного мистецтва та ремесел.

Роботи були представлені в різноманітних напрямках: художня обробка деревини, гончарство, бісероплетіння, розпис по кераміці, канзаші, холодний батик, декоративна кераміка, пластилінографія, фелтінг, керамічна флористика, авторська лялька, роботи з гіпсу, розпис по склу, декоративний розпис, паперопластика, живопис, графіка, витинанка, печворк, декоративні панно, авторькі сумки, декупаж, гобелени, картини з солоного тіста, модульне оригамі та багато ін.

Родзинкою на відкритті виставки став показ колекції модельного вбрання та аксесуарів з текстилю, які створили і продемонстрували студенти кафедри дизайну Херсонського Національного технічного університету. Дійство зачаровувало своєю новизною та креативністю. Окрасою виставки стали і показові роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Херсонського державного університету, а також чудові вироби «прикладників» Херсонського училища культури. У межах виставки визначити кращих було практично неможливо, роботи майстрів захоплювали якістю виконання та оригінальними авторськими ідеями.

Найбільш вражаючими були роботи Каланчацького гончара Сергія Селезньова, він представив на виставку велику кількість виробів з глини та серію керамічних музичних інструментів різних народів світу, які зачаровували своїм звучанням та дозволяли на хвилинку у своїх фантазіях опинитися в іншій країні.

Зацікавили глядачів і керамічні мініатюри Євгена Довбні з Цюрупинська, авторські ляльки Анастасії Шушковської зі Скадовська, сучасні прикраси з бісеру у національному колориті Оксани Сердюк з Новотроїцька та багато ін.

У рамках виставки, напередодні Всеукраїнського свята — Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва обласний Центр народної творчості провів круглий стіл з учасниками виставки, студентами училища культури, їх викладачами та батьками.

Серед гостей, які відвідали виставку, було багато молоді, це учні загальноосвітніх шкіл, учасники гуртків образотворчого мистецтва Будинків дитячої творчості, вихованці шкіл-інтернатів та багато пересічних жителів нашого міста. Гості отримали позитивні емоції та гарне враження про майстрів та їх твори.

Цей творчий проект ще раз засвідчив, що традиційне народне мистецтво – невичерпна криниця натхнення, яка може надихати майстрів на цікаві, самобутні витвори сучасного мистецтва та познайомив глядачів з творчістю талановитої молоді із золотими руками і небайдужими серцями. Бо саме їм – молодим – розбудовувати нову прекрасну Україну.

 

Таїсія Бецун

методист ХОЦНТ з декоративно-ужиткового мистецтва

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

155