Музей їде до дітей

Написано Adm в . Опубликовано в Культура

«І золотої й дорогої
Мені, щоб знали ви, не жаль
Моєїдолімолодої…»
Т.Г. Шевченко

Херсонський обласний краєзнавчий музей до 200-річчя від дня народження видатного українського поета, художника, громадського діяча, фольклориста й етнографа Тараса Григоровича Шевченка підготував цикл екскурсій та заходів «Музейна Шевченкіана», а ось екскурсія «Дитячими стежками Кобзаря» присвячена саме дитячим рокам поета.

Авторами екскурсії є наукові співробітники літературного відділу Вікторія Мусійко та Галина Мартинова. Вони на виїзних заходах знайомлять школярів з побутом та історією України часів Шевченка, наводять приклади з особистого життя поета й презентують побутові речі з музейної скрині, характерні для українського села того періоду.

Дітям під час своєрідного уроку показують Тарасову родину біля хати. Школярі мають змогу побачити елементи одягу та взуття сільської дитини, український народний жіночий костюм, рушник, божник, дерев’яний столовий посуд – предмети внутрішнього начиння хати, потримати у руках іграшки (глиняні свистунці, писанки), які були у кожній родині тих часів.

Під час екскурсії у дітей є можливість послухати бандуру – український народний інструмент. Бандуристи, які переспівували пісні й переповідали вірші усього народу, користувалися особливою повагою на селі. Становлення характеру і таланту Тараса Шевченка відбувалося під впливом цих пісень, а також оповідань та казок, які він дуже любив і вже дорослим згадував у своїх  творах.

Малий Тарас навчався у сільського дяка, де часто несправедливо отримував покарання різками. «Деспот», як називав його Шевченко, примушував хлопця читатип салтир над покійниками, забираючи у нього майже всі зароблені кошти. Однак саме у дяка хлопець мав змогу читати Сковороду й перечитувати «Енеїду» Котляревського. Маленькі відвідувачі екскурсії можуть ознайомитися з предметами, що використовували для навчання.

shevch

Серед експонатів, які школярі можуть роздивитись, а деякі навіть потримати в руках, є пера, чорнильниці, Псалтир та різки.

Під час екскурсії діти також знайомляться з прижиттєвим виданням — абеткою «Букваръ Южнорусскій», автором якого був сам Тарас Шевченко.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153