Першій херсонській дитячій книгозбірні — 90 років!

Написано Adm в . Опубликовано в Культура

Цими вихідними у Херсоні  відбувся урочистий захід, присвячений 90-річчю від дня заснування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Історія бібліотеки досить цікава: 1-го лютого 1924 року у місті Херсоні була відкрита дитяча Центрочитальня. Книг у першій дитячій бібліотеці було всього 3300, а користувалися ними 760 хлопчаків та дівчаток. Першою завідуючою бібліотекою стала Ревекка Сухотіна, яка внесла значний вклад у її розвиток.

На початку 30-х років бібліотечний фонд збільшився до 10 000 примірників, і тому було виділене спеціальне приміщення по вул. Карла Маркса, в якому бібліотека працювала понад 40 років. Напередодні війни уже 5 тисяч хлопчиків та дівчаток користувалися послугами бібліотеки, в їх розпорядженні було книжкове зібрання в 60 тисяч примірників кращої дитячої літератури. Майже все це було втрачене у часи другої світової війни, але зусиллями бібліотекарів-ентузіастів та з допомогою мешканців міста бібліотека відродилася.

1 квітня 1946 року вона була реорганізована в Обласну бібліотеку для дітей та юнацтва. ЇЇ послугами користувалися у цей час майже 7 тисяч читачів.

Свій теперішній статус Обласної бібліотеки для дітей книгозбірня отримала у 1963 році.

1980 рік приніс подарунок читачам — бібліотека отримує нову триповерхову будівлю по вулиці Червоностудентській, 21. Юних книголюбів зустріли нові читальні зали та абонементи. Відкрито відділ естетичного виховання із спеціальним залом для прослуховування музики, перегляду відеофільмів, власним ляльковим театром. У 2009 році було проведено реконструкцію фасаду бібліотеки.

Театральна постановка здійснювалась працівниками обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Святковий настрій допомогли створити учасники творчого колективу «Орхідея» під керівництвом О.М. Кузнєцової.

knigo

Під кінець свята гостей пригостили справжнім смачним ювілейним пирогом зі свічками. Здивували феєрверками, а переможці конкурсів та вікторин отримали подарунки – сучасні книжки від українського видавництва «Грані-Т».

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150