Якість питної води і здоров’я людей

Написано . в . Опубликовано в Город, Новости

Вода, як повітря і їжа, є одним з найважливіших елементів зовнішнього середовища, без якого неможливе життя. Людина без води здатна прожити лише 5-6 діб, адже її тіло в середньому на 65% складається саме з неї.

Потреба організму у волозі задовольняється головним чином за рахунок питної води, напоїв та продуктів харчування. Фізіологічна добова потреба дорослої людини у воді (за відсутності фізичних навантажень) складає 1,5-3 л, або 90 л/міс., майже 1000 л/рік і 60000-70 000 л за 60-70 років життя.

Але щоб добре себе почувати, людина повинна вживати тільки чисту та якісну питну воду. Вчені давно встановили прямий зв’язок між якістю питної води і тривалістю життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 80% хвороб людини викликається вживанням для питних потреб неякісної води.

Якісна питна вода не повинна мати шкідливих для людини речовин і повинна містити корисні мінерали. Мінеральний склад питної води дуже важливий. Людина зазвичай п’є воду, в якій на один літр припадає від 0,02 до 2 грамів мінеральних речовин. Найважливішу роль у біологічних процесах організму відіграють йод, кальцій, фтор, хлор, селен та багато інших речовин, які входять до складу питної води. Їх недостача або надлишок може створити серйозні проблеми зі здоров’ям, а в деяких випадках навіть спровокувати епідемії захворювань.

Як ви зрозуміли, вода є продуктом, без якого людина не може обійтись, і її якість значно впливає на здоров’я.

Водопостачання міста Херсона здійснюється з підземних джерел, вода з яких більш небезпечна за мікробіологічними показниками, але в більшості випадків не відповідає нормативним вимогам по хімічному складу.

Так, 4,6% проб питної води, відібраної фахівцями Херсонського міського відділу лабораторних досліджень ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» за 6 місяців 2014 року — не відповідали вимогам за хімічними показниками, насамперед, по хлоридам, загальній жорсткості та сухому залишку.

Хоча питна вода міста Херсона і не відповідає вимогам державних стандартів по хімічним показникам, але альтернативних джерел водопостачання на сьогоднішній день немає.

З року в рік водоносний горизонт все більше забруднюється. При використанні води р. Дніпро підвищиться ризик виникнення інфекційних захворювань (оскільки територія Херсона знаходиться в нижній течії), тому даний шлях не буде раціональним вирішенням проблеми водопостачання міста.

Тому для покращення якості питної води в нашому місті необхідно використовувати сучасні методи доочищення питної води за допомогою різноманітних установок та фільтрів.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151