У Херсоні черговий тихий розпродаж

Написано Adm в . Опубликовано в Город

Будинок культури суднобудівників і прилеглий до нього Павловський сквер більше не належать мешканцям міста. З молотка пустили комунальне майно в грудні минулого року без громадських слухань. Історик, член Національної спілки архітекторів України Сергій Дяченко просто шокований рішенням депутатів міської ради.

Будинок культури суднобудівників – пам’ятник історії. Будівлі вже понад 150 років. Розташована вона на, свого часу, головній історичній площі міста. Саме тут колись розмістився будинок Міського зібрання.

Величезна концертна зала в БКС славиться (точніше, славилася) своєю унікальною акустикою і ліпниною, саме тут у далекому 1879 році давав концерт сам Модест Мусоргський. Про цю подію свідчить пам’ятна табличка на фасаді будівлі. Її встановили давно, коли до культури було зовсім інше ставлення. Наразі нашому місту катастрофічно не вистачає концертних залів, приміром, своєї сцени немає обласна філармонія, без прихистку залишилися і ветерани.

Цим кадрам немає ще і року. В травні урочисто відкрили оновлений Павловський сквер, як тоді його ще гордо іменувала міська влада — «Ветеранський». На благоустрій скверу витратили безліч сил. Прибирали територію міні-парку після довголітньої розрухи і самі ветерани. Влада обіцяла, відтепер сквер – для них.

sudoz

Згідно договору купівлі-продажу історичний будинок разом з прилеглим Павловським сквером передані приватному власникові за суму трохи менше 2,5 млн гривень. Це щось близько трьохсот тисяч доларів. Чому чималий об’єкт оцінили в таку маленьку суму, відповідати нікому: міські чиновники грають у мовчанку. В них ми хотіли запитати, чи буде реконструйований унікальний концертний зал, чи поміняє взагалі будинок цільове призначення? Або тут буде черговий нічний клуб чи торговий центр? Тим більше, що масштаби дозволяють. І хто, власне, буде відповідати за те, що довели історичну пам’ятку — Будинок культури суднобудівників — до такого стану?

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150