Юрій Одарченко: Моє призначення — не похід в один кінець

Написано Adm в . Опубликовано в Власть

Цього понеділка херсонській громадськості представили нового губернатора. Указом в.о. Президента України від  2 березня 2014 року головою Херсонської обласної державної адміністрації призначено Юрія Одарченка. Наступного дня Юрій Віталійович зустрівся з журналістами, аби окреслити основні вектори запланованої робити на посаді голови облдержадміністрації.

Про врегулювання кримського конфлікту

«Основне питання, яке перед нами ставиться – це залагодження впливу, що йде на Херсонську область. Маю на увазі агресію Російської Федерації на території Кримської автономії», — сказав на початку прес-конференції Юрій Одарченко. Наразі стало відомо, що новопризначений голова облдержадміністрації вже провів кілька нарад з метою мобілізації ситуації, яка склалася в прикордонних районах. Ніяких випадків захоплення територій та адмінбудівель на території Херсонщини не було.

Міністерство оборони, Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ працюють чітко та злагоджено: «Я хочу запевнити всіх громадян, які перебувають на території Херсонської області:  державна влада повністю контролює ситуацію, що відбувається в Україні, в тому числі й у Херсоні, й абсолютно чітко здатна забезпечити всі функції держави, необхідні для безпечного проживання громадян на теренах області», — сказав Юрій Віталійович.

Новий голова облдержадміністрації має інструкції стосовно співпраці з Міноборони, однак розголошувати їх не уповноважений. На даний момент держава робить усе, щоб врегулювати ситуацію мирно. Що стосується проросійських закликів до сепаратизму, то вони будуть придушуватися жорстоко, із залученням силових структур. Якщо представники проросійських організацій  вчинятимуть дії, що матимуть ознаки злочину – нестимуть відповідальність.

Співпраця з народною «самообороною»

Формалізація співпраці влади й представників міліції з народною «самообороною», на думку Юрія Одарченка, є  потребою часу, й держава вдячна представникам «самооборони»  за те, що вони вболівають за підтримання порядку на вулицях міста.

Про складання депутатських повноважень

На даний момент Юрій Одарченко є депутатом Верховної Ради України.  Найближчим часом питання складення депутатських повноважень особами, що були призначені новоствореним урядом на подібні посади, буде вирішено.

Доля заступників та люстрація депутатського корпусу

Заступники колишнього голови облдержадміністрації, згідно чинного законодавства, писатимуть заяви про звільнення. Далі буде проаналізовано їх відповідність займаним посадам та дотичність до яких би то не було корупційних схем.

odarchenko

При підборі нових кадрів враховуватимуться, перш за все, професійні якості особи, партійний квиток не буде передумовою отримання робочого місця. Кого конкретно Юрій Віталійович бачить на цих посадах, він сказати не готовий, однак всі кандидатури буде узгоджено з громадськістю.

Зміну голів районних та міських адміністрацій планується провести до кінця тижня, щоб не було вакууму в усіх сферах управління.

Проводити люстрацію депутатського корпусу новій голова облдержадміністрації не вважає сферою своєї компетенції.

Чи будуть розслідування відносно колишньої влади?

«Полювання на відьом не буде», — сказав Юрій Одарченко, однак діяльність колишніх управлінців області переглянуть у контексті належного виконання службових обов’язків і при виявленні порушень відповідні матеріали передадуть до прокуратури.

Вибори голови міськради

Юрію Одарченко поки що не відомо, які кандидатури висуватимуться на пост мера, однак, згідно чинного законодавства, вони пропонуватимуться партіями. Чи буде серед них Володимир Сальдо — сказати складно, оскільки на даний момент він позапартійний.

Про виборчу кампанію

Існують побоювання, що у зв’язку з агресією Росії може змінитися хід передвиборчої кампанії в Україні. Однак новий голова облдержадміністрації переконаний, що вибори в Україні відбудуться у встановлений термін — 25 травня.

Розбудова Херсонщини

На думку нового губернатора, Херсонська область явно недооцінена. «Моє призначення — не похід в один кінець», — говорить Юрій Віталійович. Він планує працювати над збереженням та примноженням потенціалу області, розвитком промисловості. Голова облдержадміністрації має за мету робити все, щоб область отримувала максимальне бюджетне забезпечення для реанімування транспортних магістралей, морського порту, комбайнового та нафтозаводу, відновлення будівельної галузі.

Руслана Мітюхіна

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151