Написано . в . Опубликовано в Кто нас удивил

Анекдот про “два метри державного кордону в оренді” в Україні став реальністю.
Ба більше, йдеться про майже 5-кілометрову ділянку, на якій спритні приватники забезпечують трафік людей і товарів до Євросоюзу поза очі Державної прикордонної служби.

Це Закарпаття, Берегівський район, кордон з Угорщиною. За якихось 20 метрів від приватного паркану починається ЄС.
Саме тут чиновники в 2014-2015 роках роздали в приватну власність земельні ділянки просто вздовж нейтральної смуги, повідомила програма “Подробиці” каналу “Інтер”.

Господарі взяли та й огородили свої наділи, причому там, де прикордонники несуть службу.

“Це не наш паркан – це паркан приватних підприємців. Тягнеться до 4-5 кілометрів. Спочатку говорили, що приватна власність, не хотіли запускати”, – розповів на камеру прикордонник.

Ці землі видавали для сільськогосподарських робіт. Але прикордонники стверджують: тут ніхто нічого не вирощує.
Замість цього підприємці влаштували приватний кордон: встановили сторожові будки з цілодобовим чергуванням, навіть оглядова вежа є. Останнім часом почастішали випадки переправлення через “приватний кордон” нелегалів та контрабанди сигарет.

“Вони спостерігають за прикордонним нарядом з вишок, вони забезпечені в технічному відношенні не гірше, ніж ми, у них є тепловізори, прилади нічного бачення й автомобілі високої прохідності”, – каже прес-секретар Мукачівського прикордонного загону Леся Федорова.

Землі роздали місцевим жителям. Журналісти пройшли вздовж паркану і виявили посеред багнюки одного з охоронців. Але на запитання, кому належить земля, чоловік відповів: “Я не знаю, мене попросили. Там один Серьога такий, а кому належить – я не знаю. Будуть горіхи, начебто, садити на цій території”.

Віддати землі на кордоні в приватні руки дозволило Закарпатське обласне управління Держгеокадастру.
Чиновники пояснювали це тим, що наділи нікому “нічийні”, адже прикордонники за час незалежності не оформили право розпоряджатися ними.

Однак вартові кордону обурені.
“Вказані земельні ділянки відповідно до закону України “Про землі оборони” належать до земель оборони і не можуть перебувати у приватній власності – можуть знаходитися виключно у державній власності”, – заявив помічник начальника Мукачівського прикордонного загону Ігор Битків.

Прикордонники звернулися в прокуратуру і тепер разом судяться за роздані на кордоні землі. Вже вдалося скасувати дозволи на передачу дев’яти ділянок із 30.

“Розпочато два кримінальні провадження, які зараз розслідуються відносно посадовців обласного державного управління земельних ресурсів”, – прокоментував для “Подробиць” начальник управління прокуратури Закарпатської області Андрій Малинич.

Самі чиновники від коментарів відмовилися, мовляв, триває слідство. Керівник управління лише повідомив: у всьому винні “попередники”, він на посаді всього третій місяць, а співробітники, причетні до роздачі земель на кордоні, вже звільнені.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

157