Валерій Тимошенко: «Реформування медичної галузі повинне враховувати думку територіальних громад»

Написано . в . Опубликовано в Социальная сфера

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Валерій Тимошенко прокоментував ефективність проведення медичної реформи в Херсонській області: «Будь-яка реформа в галузі охорони здоров’я — це болісна процедура, до якої треба підходити зважено. У тому, що реформа потрібна — сумнівів не виникає. Адже той стан медицини, в якому вона перебуває, не задовольняє ні населення, ні самих медичних працівників.

Згідно Конституції України, медицина у нас безкоштовна для пацієнтів. Але медична допомога ніколи не була безоплатною. Або держава оплачувала лікування, або якісь інші джерела.

Реформа перш за все направлена на оптимізацію використання сил при тому фінансуванні, що є. І ними треба розпорядитись так, щоб не зменшити об’єм надання медичної допомоги, а навпаки покращити якість та доступність медичних послуг.

Зараз у населених пунктах створюються центри первинної медико-санітарної допомоги. В цих закладах повинні працювати сімейні лікарі.

У державі на сьогоднішній день є пілотні області (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька та місто Київ), де проводиться робота за різними напрямками.

Під час реформи кадрове питання залишається на першому місці. Тому повинна працювати програма стимулювання та залучення фахівців до роботи в сільській місцевості — у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Таку програму вже прийнято на Херсонщині.

Перший етап реформи – створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. Ідея сама по собі непогана, але як вона буде реалізовуватися і хто буде працювати – це вже інше питання.

Перший етап реформування не передбачає у законодавчих документах терміну «дільничні лікарні». Створено центри, до яких входять амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти. Ці зміни викликали побоювання у населення.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Валерій Тимошенко

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Валерій Тимошенко

Для цього потрібно проводити велику інформативну роботу.

Також, необхідно враховувати думку територіальних громад, на чиїх територіях відбувається реформування галузі.

У Херсонській області, з метою мінімізації ризиків, ми створили амбулаторії, де ліжка із дільничних лікарень збереглися під видом ліжок центральних районних лікарень. Що це нам дало? По-перше, ми зберегли ліжка для населення, а по-друге — зберегли повний склад медперсоналу.

Ми проводили бесіди з медичним персоналом, з населенням, з головами сільських рад, і це дало свій результат.

На Херсонщині пілотним проектом можна назвати місто Скадовськ. Депутати обласної ради залучили до цієї роботи Наукову раду при голові обласної ради. Очікуємо, що найближчим часом науковці дадуть оцінку даному проекту: наскільки ми підготовлені до нього. Ми разом знайдемо раціональне зерно покращення якості і доступності медичної допомоги», — резюмував Валерій Тимошенко.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

154