Тільки у судовому порядку

Написано Adm в . Опубликовано в Социальная сфера

До Інспекції з питань захисту прав споживачів області надходять скарги від мешканців Херсона і області щодо перепадів напруги, внаслідок чого виходить із ладу побутова техніка.

Тож які дії споживача у разі виникнення такої ситуації. По-перше, у разі порушення енергопостачальником умов договору споживачу необхідно звернутися до структурного підрозділу ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» (за місцем проживання) з письмовою заявою, у якій зазначити дату, час, коли сталася перенапруга, перелічити побутові товари, які вийшли з ладу внаслідок цього.

По-друге. Подати заяву до підприємства, яке надає житлово-комунальні послуги щодо здійснення обстеження стану електромережі помешкання споживача та складання відповідного акту.

Наступна дія. Звернутися до спеціалізованих сервісних центрів для проведення ремонту побутової техніки, яка вийшла з ладу. Обов’язково запросити акти технічного обстеження із зазначенням причини виходу з ладу побутової техніки, а саме: «перепад напруги» та квитанції щодо сплаченої вартості ремонтних робіт.

І  останнє: звернутися до ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» з письмовою вимогою про відшкодування матеріальних витрат за ремонт побутової техніки відповідно до квитанції про сплату ремонтних робіт або вимогою про відшкодування вартості побутової техніки, на яку є висновок щодо неможливості ремонту, для цього необхідно надати копії розрахункових документів з магазинів, що засвідчують вартість техніки.

У разі відмови ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» в добровільному порядку відшкодувати понесені споживачу збитки, споживач, за наявності всіх перелічених документів та звернень, повинен звернутися до суду за захистом своїх прав, як це передбачено статтею 22 Закону України «Про захист прав споживачів». Від сплати державного мита споживачі звільняються.

Компенсацію за отриману моральну шкоду споживач може отримати тільки у судовому порядку. Звертаємо увагу, що у разі, коли внаслідок перенапруги побутова техніка, яка вийшла з ладу, не може бути відремонтована, то за клопотанням споживача суд призначає незалежну експертизу, яка визначить остаточну вартість цієї техніки для одержання компенсації.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150