В центрі уваги – працевлаштування молоді

Написано Adm в . Опубликовано в Социальная сфера

Сьогодні виникають питання не в тому, що робити, а кому робити. З цього випливає зовсім новий підхід до формування кадрової роботи, де основним критерієм є результативність.

Ми гостро відчуваємо потребу в нових людях, критеріями роботи яких є професіоналізм і почуття відповідальності.

Внаслідок біологічного віку та соціальних причин вирішувати нагальні проблеми державного розвитку належить передусім молоді.

Також очевидним є той факт, що сучасна економіка базується на використанні високих технологій, а відтак, потребує якісної нової робочої сили. Тому питання, пов’язані з молодіжною політикою зайнятості,  набувають все більшої актуальності. В сучасних умовах ринку праці, коли відбувається дуже жорсткий відбір, найважче доводиться саме молодим спеціалістам, які тільки починають своє професійне становлення. Саме за цих причин молодь, яка звертається за допомогою в службу зайнятості, знаходиться в полі постійної нашої уваги.

Херсонською обласною службою зайнятості постійно надається практична допомога молоді в професійному самовизначенні та особистісному розвитку. Фахівці служби зайнятості сприяють формуванню адекватної самооцінки та соціально-психологічної адаптації до реальних умов життя, подоланню кризових ситуацій та досягненню впевненості. Індивідуальний підхід забезпечує й допомагає особистості пізнати та розвинути власну індивідуальність,  змінити за необхідністю модель власної поведінки, сформувати нові цінності.

Робота фахівців служби зайнятості акцентована на наданні комплексних профорієнтаційних послуг безробітній молоді, а саме: довідково-інформаційних та  профдіагностичних консультацій, психологічної підтримки та допомоги у формуванні власного професійного плану.

Так, послугами обласної служби зайнятості протягом січня–грудня 2013 року скористалося більше 17,0 тис. молодих людей у віці до 35 років, з яких працевлаштовані майже 6,5 тис. осіб.

На виконання новацій Закону України «Про зайнятість населення» в частині компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом червня-грудня 2013 року службою зайнятості були прийняті відповідні 39 рішень щодо осіб з числа молоді, яка здобула професійно-технічну та вищу освіту та працевлаштована на перше робоче місце за отриманою професією (спеціальністю).

Для стимулювання самозайнятості населення та підприємницької ініціативи служба зайнятості також забезпечує надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності. За минулий рік за допомогою служби зайнятості започаткували підприємницьку діяльність 315 молодих людей до 35 років.

Також служба зайнятості (котрий рік поспіль) для реальної зайнятості студентів під час літніх канікул вивчає перспективну потребу роботодавців у кадрах тимчасових працівників та протягом червня–вересня надає інформацію про банк тимчасової потреби в кадрах усім соціальним партнерам, які зацікавлені у працевлаштуванні молоді. Так, у 2013 році була потреба роботодавців у 460 тимчасових працівниках. Найбільш актуальними в області були пропозиції тимчасових робіт в сільському господарстві, в сфері зеленого туризму та рекреаційній зоні з обслуговування відпочиваючих.

molod

Інформація служби зайнятості про тимчасову потребу в кадрах за сприянням департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації була доведена до відома студентів всіх професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Крім того, ознайомитися з потребою у тимчасових кадрах мала можливість вся студентська молодь і через спеціалізовані стенди, тач-скріни, портал «Труд» Державної служби зайнятості.

Отже, діяльність Херсонської обласної служби зайнятості сприяє працевлаштуванню молоді та її соціальному захисту, забезпечує духовне самовдосконалення молоді та формування позитивної мотивації до праці.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150