У мітингувальників обмаль часу

Написано Adm в . Опубликовано в Политика

2 лютого набрав чинності Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Із 3 числа цього місяця пішов облік 15 днів, протягом яких активісти мають звільнити захоплені урядові приміщення та розблокувати транспортні магістралі. Лише після цього  буде запущено механізм амністії. Вперше в історії нашої держави початок амністії залежить від Генеральної прокуратури України. Про це йшлося на зустрічі з прокурором Херсонської області, державним радником юстиції 3-го класу Костянтином Свіденко.

Як зазначив Костянтин Борисович, діючий Закон передбачає, що Генеральна прокуратура України, розміщуючи на своєму офіційному веб-сайті відповідне повідомлення, має констатувати, що учасники масових акцій протесту та активісти Майданів по всій країні повністю виконали всі вимоги, що є умовами амністії. Це означає, що амністія буде застосована до усіх підозрюваних або обвинувачених осіб, пов’язаних з масовими подіями в період з 27 грудня 2013 року по день набрання чинності цим Законом включно, тобто по 2 лютого 2014 року.

Вказаний закон не передбачає часткового виконання вимог. Це означає, що він набуде чинності лише за умови повного звільнення будівель та розблокування автомагістралей по усій країні. В іншому випадку механізм амністії не запрацює: кримінальні провадження будуть розслідуватися, а підозрюваних та обвинувачених буде притягнуто до кримінальної відповідальності.

У разі виконання всіх вимог звільняти від кримінальної відповідальності та від покарання осіб, які є підозрюваними чи обвинуваченими за злочини, пов’язані з масовими акціями протесту, будуть суди. До речі, під амністію також потрапляють особи, які відбувають адміністративний арешт.

За інформацією генеральної прокуратури, влада спрямовує свої дії на гуманізацію запобіжних заходів, що обрані стосовно учасників цих подій. Загалом затримано близько 270 осіб, на теперішній час під вартою перебуває  трохи більше 60 осіб, останнім запобіжні заходи було змінено на домашній арешт або звільнення під особисту поруку, заставу.

svidenko

У Херсонській області не було фактів блокування та захоплення адміністративних будівель, органів місцевої влади та самоврядування, а також злочинів, пов’язаних з цим, не реєструвалось, і як наслідок, в провадженні правоохоронних органів вони не перебували. Даний закон не розповсюджуватиметься на тих осіб, що вчинили злочини, які посягають на життя та здоров’я громадян.

«Незважаючи на те, що у нас таких подій не було, наказом прокурора створено робочу групу, що моніторить ситуацію в області. Якщо такі події матимуть місце після другого лютого, винуватці будуть притягуватися до кримінальної відповідальності та нестимуть покарання», — сказав Костянтин Борисович.

На запитання про те, чи не є даний закон типовим прикладом подвійних стандартів, адже одні й ті ж правопорушення караються по-різному лише у зв’язку з політичною ситуацією в країні, Костянтин Свіденко відповів, що це прецедент, якого в українському законодавстві не було. Однак, це єдиний спосіб знайти порозуміння між людьми, що брали участь в мирних акціях, які супроводжувались насильством, у зв’язку з провокаціями певних осіб, та законом.

На даний момент у херсонському загалі варіюється думка, що дії обвинуваченого у вбивстві міліціонера Андрія Наливайка підпадають під дію вищезазначеного Закону. Із цього приводу Костянтин Свіденко зазначив, що події, які відбулися, з мирними акціями ніяк не пов’язані, а звинувачення, інкриміноване одному зі злочинців, а саме: умисне вбивство та замах на умисне вбивство — не підпадає під дію цього Закону.

Руслана Мітюхіна

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150