Пункт пропуску всередині країни

Написано . в . Опубликовано в Политика

Минулого тижня Херсонську область та Ар Крим з позаплановим робочим візитом відвідала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська. На Херсонщині омбудсмена сприйняли досить неоднозначно, однак, за її словами, агресії з боку херсонців вона не відчула. Валерія Володимирівна встигла побувати на засіданні міської ради, поспілкуватися з в.о. міського голови Володимиром Миколаєнком та депутатами міськради. Окрім того, уповноважена зустрілася з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Одарченком. Стало відомо, що Юрій Віталійович запропонував відновити практику регіонального представництва на території Херсонської області.

На зустрічі з журналістами говорили про кримське питання. На даний момент Херсонщина готова приймати тих, хто шукатиме притулок: обладнано тимчасові табори, в яких створені всі умови для перебування переселенців. На місці працюють лікарі та міграційна служба, Управління Верховного Комісара ООН з питань біженців. За словами Валерії Володимирівни, наразі утворився своєрідний «пункт пропуску всередині країни», основне завдання якого — не допустити потоку агресивно налаштованих громадян у напрямку неострівної частини України.

За останніми даними, із Криму виїхало близько 900 осіб, серед них і сім’ї з дітьми, і одинокі люди. Наразі ведеться активна робота з вирішення ряду важливих питань налагодження повноцінного соціального життя жителів Криму та прилеглих областей, зокрема: здача зовнішнього незалежного оцінювання для випускників, надання повноцінної можливості участі у голосуванні на президентських виборах. Слід зазначити, що жодних проблем у правовому полі для переселенців також немає: навіть втрата паспорта або його ушкодження не несе за собою втрату громадянства.

kherso

Як повідомили представникам ЗМІ, Вікторія Лутковська не отримувала від омбудсмена Криму жодного звернення стосовно упередженого ставлення до російськомовного  населення в Криму чи то порушення його прав. Стосовно питання екстрадиції кримських ув’язнених, що останнім часом варіюється в засобах масової інформації, то офіційна позиція керівництва держави така: говорити про екстрадиціє некоректно, оскільки Крим був і залишається частиною України. Що стосується патріотів-курсантів Воєнно-морської академії, котрі стали заручниками політичної ситуації, планується провести спільну роботу з Кабінетом Міністрів України та Міністерством самооборони для щонайшвидшого переміщення їх до іншого регіону.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

155