Херсонщина продовжить забезпечувати Крим водою та електроенергією

Написано Adm в . Опубликовано в Политика

Цими вихідними у соцмережах та засобах масової інформації поширилися чутки про можливе захоплення Каховської ГЕС російськими диверсантами. На спростування цих чуток делегація українських ЗМІ на чолі з головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрієм Одарченком відправилася на місце можливої диверсії.

Кореспонденту нашого видання вдалося побувати на трьох найважливіших об’єктах енергосистеми України: на розподільному пункті Херсонських магістральних електромереж, Північно-Кримському та Каховському магістральному каналах.  Ми дізналися від фахівців, що саме тут генерується та перерозподіляється 80% електроенергії, що життєво необхідна для Кримської автономії. Окрім того, завдяки каналам відбувається водопостачання до 350 тисяч гектарів зрошувальних земель на території Криму.

«ГЕС функціонує абсолютно чітко. Вся система, всі працівники налаштовані на те, щоб подавати електроенергію в Крим абсолютно безперебійно і забезпечувати роботу всіх  структур та підприємств Криму та життєдіяльність людей, що проживають на території автономії. Жодних провокацій та збоїв електроенергії на території херсонської області ми не допустимо», — сказав у ході оглядин голова облдержадміністрації Юрій Одарченко.

Як виявилося, ніяких провокацій на цих режимних об’єктах не було, вони працюють за штатним розкладом у режимі посиленої охорони. На даний момент автономна республіка заборгувала Херсонським магістральним мережам кілька мільярдів гривень, але, незважаючи на це, українська влада не допустить падіння рівня життя кримчан. Керівництво держави та виконуючий обов’язки президента категорично реагують на будь-які прояви сепаратизму, вони свідомі того, що Крим – це частина України, отже Кримська автономія і надалі буде забезпечена електроенергіє та водою, згідно із затвердженими планами.

«Наша підстанція є генеруючою для Криму. Якщо відбудеться збій у роботі цієї системи, Кримській автономії буде проблемно забезпечити себе електроенергією по іншим каналам. Можливо, років через п’ять, якщо вони побудують станцію генерації та лінії електропостачання. Однак треба вкласти великі кошти, щоб провести лінію та побудувати розподільчу станцію, як у нас», — говорить про перспективи Криму у разі збоїв у роботі ГЕС директор Херсонських магістральних електромереж Дмитро Моцьо.

Не стоїть осторонь цього питання і міська влада: «На території Нової Каховки розташовані два ключових об’єкти: магістральні електромережі та Управління Північно-Кримського каналу, що постачають водою не тільки Херсонщину, Запоріжжя, а й Крим. Ми робимо все, щоб забезпечити силами громади міста та самого підприємства охорону цієї території», — розповідає міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

«Враховуючи події останніх тижнів, ми посилили охорону стратегічних об’єктів працівниками міліції і спецпідрозділів. Зараз обстановка стабільна. Інформація про захват не підтвердилася, вживаємо всіх заходів, аби не допустити провокацій», — говорить про стан охорони об’єктів всеукраїнського значення заступник начальника УМВС України в Херсонській області, начальник міліції громадської безпеки, полковник міліції Олег Когляк.

Північно-Кримський канал постачає воду не лише у Херсонську область, а й на велику територію Криму. Якщо казати про зрошувальні площі, то це 100 тис. гектарів Херсонської області і 350 тис. га на території Кримської автономії, тобто канал забезпечує жителів цих регіонів не лише питною водою, а й безпосередньою можливістю для ведення сільського господарства. Наразі є чітка позиція Кабінету міністрів України, що вода має подаватися до Криму абсолютно чітко, узгоджено з планами роботи. 19 березня планується урочиста подача води для початку періоду зрошення. «Все відбувається у штатному режимі», — підсумовує Єгор Коваленко, начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів.

«На всій протяжності каналу, а це понад 400 км, ведеться активна підготовка до початку зрошувального періоду, адже 85% води каналом іде на Крим», — коментує підготовку до літнього періоду водопостачання Олександр Романенко, керівник Північно-Кримського каналу.

Впевнений в успіху цьогорічної літньої кампанії з водопостачання і начальник управління Головного Каховського магістрального каналу Юрій Ващенко: «Ця споруда забезпечує водою майже 300 тисяч гектарів поливних земель. Такої унікальної системи немає в Європі. Ми повністю готові подавати воду на питне забезпечення Херсонської, Запорізької областей та республіки Крим».

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150