АЛГОРИТМ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТІЛ ЗАГИБЛИХ

Написано . в . Опубликовано в Новости, Общество

 

Перший етап ідентифікації невпізнаного тіла загиблого – це встановлення його генетичних ознак.

За кожним фактом виявлення невпізнаного трупа слідчими підрозділами органів внутрішніх справ, Служби безпеки чи прокуратури відкриваються кримінальні провадження.

В рамках кримінального провадження з невпізнаного трупа у закладах судово-медичної експертизи, де зберігаються трупи, відбираються зразки біологічного походження.

По вказаних зразках, слідчими призначаються молекулярно-генетичні експертизи з метою встановлення їх генетичних ознак.

Установою, яка буде проводити вказані експертизи визначено НДЕКЦ при ГУМВС України в Запорізькій області.

Наступним етапом є встановлення генетичних ознак родичів зниклих осіб.

З метою найбільш ефективної роботи щодо отримання біологічних зразків у родичів зниклих в зоні проведення АТО осіб, у кожному обласному управлінні міліції створено робочі групи, які будуть займатися прийняттям заяв про безвісне зникнення, викрадення чи взяття в полон громадян, негайним відкриттям кримінальних проваджень, відібранням у родичів зниклих осіб біологічних зразків та призначенням відповідних експертиз. Діяльність указаних груп чітко регламентовано відповідним дорученням МВС.

Контактні телефони керівника робочої групи в Херсонській області:

Марчук

Віталій Андрійович

(0552)-45-92-16, 

066-535-4895

м. Херсон,

вул. Кірова, 4, №303

 

Біологічні зразки будуть відбиратися у біологічних батьків чи дітей зниклої особи, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним трупом.

У зв’язку з цим, саме вказаним вище особам бажано прибувати для подачі заяви про зникнення та надання біологічних зразків.

Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи за постановою слідчого для громадянина повністю безкоштовно, і здійснюється за рахунок держави.

Відбиратися будуть зразки букального епітелію тобто клітини епітелію ротової порожнини. Вказана процедура здійснюється за допомогою спеціальних щіточок або стерильних ватних паличок шляхом їх поміщення в ротову порожнину і проведення по внутрішніх поверхнях щоки.

Для здачі біологічних зразків, особі необхідно прибувати з паспортом (для дитини — свідоцтвом про народження), щоб особа, яка організовує відбирання біологічних зразків, звірила дані, вказані в постанові про відібрання зразків, з паспортними даними осіб, чиї зразки будуть відбиратися.

У виключних випадках, у разі неможливості особи прибути для надання зразків до експертної установи (через фізичні вади чи тяжке захворювання), буде організовано виїзд фахівців за місцем проживання такої особи та відібрання відповідних зразків.

Орієнтовний строк проведення експертизи окремого зразку може становити до двох тижнів.

 

Додаткова інформація та відео матеріали щодо ідентифікації тіл загиблих викладені на офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України за посиланням:

http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/1169929

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

154