Як Іван Вінник та решта херсонських нардепів ставляться до своєї роботи

Написано . в . Опубликовано в Новости

7 листопада у Херсоні в рамках другого етапу всеукраїнського туру “ЗміниТИ” відбувся публічний діалог “ВиБОРИ: нові правила”, під час якого місцеві депутати, представники громадських організацій та політтехнологи обговорили перспективи виборчої реформи в Україні.

До діалогу Громадський рух ЧЕСНО проаналізував роботу депутатів-мажоритарників від Херсонщини.

Як відомо, Херсонську область у Верховній Раді представляють п’ятеро депутатів. Громадський рух ЧЕСНО зібрав дані про їхню парламентську роботу, щоб виборці могли зробити поінформовані висновки.

Відвідуваність депутатів Херсонщини відповідає середній відвідуваності пленарних засідань (22,6% пропущених засідань за даними електронної реєстрації порівняно з 22,4% по Верховній Раді загалом), але навіть у разі присутності часто ігнорують голосування. Найбільше голосувань пропустив Федір Негой з фракції “Блоку Петра Порошенка” – 57%. Юрій Одарченко та Сергій Хлань пропустили понад 40% голосувань.

Зокрема, Іван Вінник – нардеп, що представляє наш округ – проігнорував 47,5% голосувань.

Згідно з даними каталогу фігурантів антикорупційних розслідувань ЗМІ, зібраного Громадським рухом ЧЕСНО, двоє депутатів-мажоритарників Херсонщини – Іван Вінник та Федір Негой – згадувалися в таких розслідуваннях. Усі вони стосувалися незадекларованих активів депутатів. Причому ім’я нардепа від 184 округу Івана Вінника згадувалося у антикорупційних розслідуваннях тричі.

Щоб з’ясувати ставлення депутатів до реформаторських ініціатив, Громадський рух ЧЕСНО обрав 7 законопроектів, щодо яких голосували депутати парламенту 8-го скликання: Закон про публічні закупівлі, Закон про добровільне об’єднання територіальних громад, Закон про національну поліцію, Закон стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації, Закон про освіту, Закон про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів і Закон про вибори народних депутатів України. Таблиця голосувань мажоритарників області наведена нижче.

Троє депутатів-мажоритарників від Херсонщини підтримали більшість цих законопроектів (Олександр Співаковський і Сергій Хлань – по шість, Іван Вінник – п’ять). Федір Негой проголосував лише за два законопроекти із семи, а Юрій Одарченко – за жодну з трьох ініціатив, що виставлялися на голосування протягом його депутатства. Жоден представник області не проголосував за медичну реформу.

 

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

137