Взяли і зробили: як фермери самі відремонтували дорогу

Написано . в . Опубликовано в Новости

Відрізок дороги від сіл Вільне до Донцова та від Донцова до Партизан, що в Нижньосірогозькому районі – страшний сон для місцевих мешканців. Щороку ці ділянки дороги трохи вирівнюють, підлатують, але вони залишаються кілометрами ям, болота і головного болю для всіх водіїв, які змушені їхати в цих напрямках. Особливо ускладнюється ситуація навесні – дорогу «розвозить» в буквальному розумінні цього слова. З баюр самотужки не кожна автівка «вискочить», застрягає навіть грузовий транспорт і всюдихідні «джипи» місцевих фермерів.
Щоб позбутися вибоїн і підлатати дорогу голова фермерського господарства «Магнолія» Микола Дудка скликав однодумців на дорожню толоку.
На заклик Миколи Васильовича відгукнулися голови фермерських господарств: «Діана» – Василь Шитець, «Сатсамід» – Володимир Магарян, «Амід-07» та «Анив-07» – Олександр та Ігор Коваленки, депутати районної ради, голови фермерських господарств «Зеніт» – Василь Чміль та «Козаче» – Василь Дудка. Знайшлися й охочі серед мешканців сіл Верби, Донцове і Партизани, які долучилися до участі в дорожній толоці. Тож протягом минулого тижня більше тридцяти чоловіків вручну закладали найглибші колії камінням, а потім засипали зверху будівельним сміття.
—Також у дорожніх роботах було задіяно п’ятнадцять одиниць техніки, – розповідає Микола Дудка. – Погрузчики, трактори з лопатами, ЗІЛи, важка техніка для трамбування покриття, грейдер. Всю цю техніку надали вищевказані фермерські господарства. Ремонтувати дорогу почали, як тільки но зійшов сніг і трохи пригріло сонечко. Поспішали з трьох причин: перша – вже несила було їздити по геть розбитих дорогах; друга – постійно ремонтувати транспорт, що постійно виходив з ладу; третя – на часі весняно-польові роботи, тож до їх початку потрібно було задумане встигнути зробити.
Порадившись вирішили, що не лише підремонтуємо ці дві ділянки дороги, а й паралельно зачистимо від сміття покинуті дворища в Донцовому та Партизанах. Адже чимало будинків у наших селах розібрали й продали, як б/у будівельний матеріал, а дрібні уламки й будівельне сміття залишилися. Такі от смітники посеред сіл. Тож можна сказати, що ми ще й взялися за весняний благоустрій населених пунктів.
Звісно, що це все недешево. Але починання того варте. Хоча, звичайно, не надовго, може, до кінця літа, сезон дорога простоє. І потрібно буде знову латати ями. Та якщо нічого взагалі не робити, ліпше від того нікому не стане.
—Аби участь у ремонті цих доріг взяли всі фермери і приватні підприємці та товариства, які ними постійно користуються, – долучається до розмови голова фермерського господарства «Діана» Василь Шитець, – звісно ж, було б зроблено значно більше! Адже цими дорогами постійно користується більше двадцяти сільгосппідприємств різних форм власності.

Також давайте подивимося, скільки українські водії дають до бюджету. Не будемо брати тільки паливну складову – підрахуємо, скільки всього держава заробляє на водіях і їх авто. Фермери – це взагалі окрема категорія платників. Адже, заправляючись, кожен з нас платить істотну суму до бюджету. І за ці кошти за кілька років можна оновити всі дороги.
— Беручись за таку справу, як ремонт дороги, слід об’єднувати всі наявні фінансові й матеріальні ресурси, – підсумовує розмову голова асоціації фермерів і приватних землевласників району, голова фермерського господарства «Козаче» Василь Дудка. – У нашому випадку хоча б з місцевих і районного бюджетів, а також кошти фермерів, підприємців, і сільгосппідприємств, – тоді й результат буде інший. Можна буде зробити якісніше покриття і виконати більший обсяг робіт. До того ж, мінус одна яма – плюс заощаджені гроші на ремонті ходових. Така ось фермерська арифметика! Адже лише спільними зусиллями шести фермерських господарств Вербівської сільської ради минулого тижня було відремонтовано близько 15 км дорожного покриття. Вважаю, що це гарне починання, яке варто підтримати.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

154