Відкритий лист членів громадської ради при ХОДА до голови Херсонської обласної ради та депутатів Херсонської обласної ради.

Написано . в . Опубликовано в Новости

Шановні депутати!

3 листопада 2016 року на засіданні громадської ради при ХОДА було розглянуто питання щодо раціонального використання природних ресурсів та стан справ в системі лісового господарства Херсонської області. Вкрай критичний стан справ по вказаним питанням змусив звернутися до Вас з відкритим листом.

Стурбованість громадськості полягає в наступному:

 1. Ігнорування керівництвом області проблем лісового господарства, в найближщий час призвиде до знищення лісового господарства області. Головна проблема лісівників в повній відсутності фінансування. Під тиском громади, з метою хоч якогось фінансування з бюджета обюласті, була розроблема обласна цільова програма «Ліси Херсонщини» на 2017-2020 роки. Постійна комісія обласної ради з питань земельних відносин та екології відхилила її без розгляду та винесеення  на обговорення депутатським корпусом. Головою постійноїї комісії Рибалко С.В. був озвучений привід для відхилення: «Якщо з центрального бюджету фінансування системи лісового господарства не йде то і ми на місцевому рівні не будемо фінансувати».
 2. Ігноруванням депутатським корпусом інформації громадської ради при ХОДА, блокується можливість використання корисних можливостей надр лісовими господарствами області для розвитку системи лісового господарства. Одночасно з цим продовжується ганебна практика надання надр у користування для видобутку корисних копалин сумнівним бізнес структурам.
 3. Головою постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології Рибалко С.В ігноруються інформації громадськості щодо існування схем по незаконному видобуванню та використанню природних ресурсів, які дозволяють уникати від сплати податків в місцевий бюджет.
 4. Постійною комісією обласної ради з питань земельних відносин та екології фактично не здійснюється контроль за використанням надр. На засіданнях комісії рішення приймаються без документального підтвердження, інформація для прийняття рішень базується на устних поясненнях корумпованих чиновників.
 5. Головою постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології С.В.Рибалко ігноруються вимоги громадськості щодо надання документів    на яких базується діяльність комерційних структур у надрокористуванні, для здійснення громадського контролю за використанням природніх ресурсів.

В звязку з вище викладеним, громадська рада при ХОДА та громадські організпації прийняли рішення:

 1. Звернутися до голови Херсонської обласної ради з викомогою організувати виконання рішення Херсонської обласної ради від 29.02.2012 № 423 та від12.07.2013 року № 806;
 2. Створити спільну робочу групу депутатів обласної ради, громадськості та представників силових структур по перевірці дотримання встановленого законодавством порядку надання надр у користування і недопущення самовільного користування надрами та дотримання вимог, передбачених законодавством про охорону навколишнього середовища.
  1. Без прийняття обласної програми по раціональному використанню природніх ресурсів області згідно ст. 9 пункт 5 Кодексу України про Надра та обговорення з громадськістю, припинити практику депутатами постійних комісій приймати рішення стосовно використання природних ресурсів області.
  2. Надати можливість громадськості оперативно ознайомлюватись з усіма документами які стосуються надання надр у користування. Допустити громадськість до участі у роботі постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології.
  3. Вивчити питання законності отримання спеціального дозволу на використання надр та гірничого відводу КП «Олешки» та звернутися до Кабінету Міністрів України про відміну постанови КМУ № 1040-р від 27.10.2013 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для КП «Олешки».
  4.    Громадська рада при ХОДА на своєму засіданні 3 листопада 2016 року висловила громадську недовіру  голові постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології С.В.Рибалко та просить Вас розглянути доцільність перебування Рибалко С.В. на посаді голови вище вказанної коміссії.

   

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

150