Сьогодні ювілей відомого херсонського поліграфіста

Написано . в . Опубликовано в Новости

Більшість людей, які проходять або проїжджають повз монументальних будинків «Наддніпрянської правди» по Миколаївському шосе або міської друкарні по вулиці 40-річчя Жовтня навіть уявлення не має, що їх будівництво безпосередньо пов’язано з ім’ям відомого херсонського поліграфіста Сергія Івановича Солярчука, який в цьому році відзначає свій 80-річний ювілей.

Цю людину на Херсонщині добре знають його сучасники, як талановитого організатора та авторитетного професіонала, який вніс свій гідний вклад в розвиток поліграфії області.

За тридцять шість років праці Сергія Івановича в поліграфії на Херсонщині побудовано 7 друкарень і редакцій газет. В тому числі вищезгадані будинки «Наддніпрянської правди» та міської друкарні. Всі ці об’єкти будувалися під його безпосереднім контролем. При цьому він не рахувався ні з особистим часом, ані з власним здоров’ям.

І зараз вищезгадані приміщення використовуються за їх призначенням і успішно функціонують Пізніше під час роботи в херсонській міський друкарні за ініціативи Сергія Івановича було введено в експлуатацію дві нові чотирьох фарбових машини «Solna» шведського виробництва, що стало своєрідним проривом в друкарській справі в області.

Сергій Іванович Солярчук двічі обирався депутатом Суворовської районної ради XIX-XX скликань, був головою постійних комісій. Понад 20 років обирався членом президії обкому профспілки працівників культури. Нагороджений Почесними грамотами: Облвиконкому, Держкомвидаву, ЦК профспілки працівників культури , Почесною грамотою голови облдержадміністрації.

Автор матеріалу знає Сергія Івановича майже сорок років ( з 1976 року)., як порядну, чемну та принципову людину. Разом працювали у Комітеті в справах преси та інформації Херсонської облдержадміністрації наприкінці складних 90-х років минулого століття. І зараз підтримуємо дружні стосунки.

Юрій АНІСІМОВ
Заслужений журналіст України

Сергій Іванович Солярчук народився 15 жовтня 1935 року в селі Кружиничі Локачинського району Волинської області у багатодітній сім’ї селянина.

Після закінчення середньої школи в 1953 році поступив в геологорозвідувальний технікум міста Новочеркаськ Ростовської області. Але навчання було перервано в зв’язку з призивом до Збройних Сил, в яких він служив з 1954 до 1957 року.

Після демобілізації закінчив Львівський поліграфічний інститут. Отримав кваліфікацію інженера-механіка. Працював в обласному управлінні Луганського облвиконкому (1963 – 1966) , заступником головного механіка тонкосуконного комбінату (1966- 1973) в Луганську.

З 1973 року на Херсонщині. Працював головним інженером обласної друкарні, видавництва «Наддніпрянська правда», заступником начальника обласного управління у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі, яке пізніше було реорганізоване у Комітет у справах преси та інформації Херсонської облдержадміністрації.

Після виходу на пенсію у 1998 році продовжує працювати головним інженером ВАТ « Видавництва «Наддніпрянська правда, заступником голови правління, головним інженером.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

136