Про трагічні події у Дніпрі

Написано . в . Опубликовано в Новости

Настільки був вражений трагічною смертю 25.09.16 в Дніпрі двох молодих поліцейських , у яких залишилися кілька малолітніх дітей, що не можу на це не відреагувати, нехай вже мене вибачать ті, кому не сподобається моя думка.

Звичайно, в першу чергу, я висловлюю щирі співчуття близьким потерпілих і розділяю їх біль від такої непоправимої втрати, бо батька в одній сім’ї і матері в другій — не замінити популістичними обіцянками керівників Національної поліції зробити так, щоб ці сім’ї «ні в чому не відчували потреби», тим більше, що мало віриться в їх здійснення.

А тепер про головне. Я ще раніше неодноразово попереджував про шкідливість подібної «реформи» в Національній поліції, коли нашвидкуруч було ліквідовано підрозділи ДАІ і патрульно-постової служби, а досвідчених працівників із їх середовища, які мали відповідну професійну підготовку, як морально-психологічну, так і особливо — фізичну і бойову, та могли навчити молоде поповнення (якби це робилося поетапно), фактично викинули на вулицю. Я був переконаний і в тому, що при такому «відборі» некомпетентними людьми в новостворену патрульну поліцію нових «поліцейських» без відповідної профільної освіти, без відповідної мотивації-бажання служити саме на передньому краї боротьби зі злочинністю, а не для складання протоколів відносно водіїв за неправильну паркову автомашин, а головне – без належної фізичної і бойової підготовки (2-3 місяці навчання не рахується) – випускати молодих людей (особливо — тендітних дівчат) на маршрут для несення служби, особливо враховуючи, що наша держава фактично знаходиться в стані війни і незаконний обіг вогнепальної зброї неконтрольований, коли маса злочинів не розкривається,а злочинці вільно пересуваються по населеним пунктам, в т.ч. і ті, хто знаходиться в розшуку, коли фактично профілактична робота не тільки із раніше судимими, а і з особами, схильними до вчинення злочинів, не ведеться – являється небезпечним.

Приймаючи до уваги, що цих умов не було дотримано, погоджуюся з думкою багатьох експертів в тому, що керівництво МВС та Нацполіції України, яке не забезпечило збереження життя названих молодих і недосвідчених працівників патрульної поліції, які загинули, не будучи належним чином підготовленими, повинні негайно подати у відставку або взяти на себе повну відповідальність і вжити необхідних заходів до припинення розвалу поліції.

При цьому, насторожує і намагання керівників МВС і Нацполіції приховати деякі обставини цієї трагічної події ( до речі, як і інших вже до цього), які можуть свідчити про їх власну некомпетентність та шкідливість нав’язаних ними «реформ».
Зокрема, в своїх повідомленнях і інтерв’ю представники цих відомств чомусь спочатку приховували той факт, що злочинець заволодів вогнепальною зброєю одного із поліцейських і саме з неї вчинив вбивство одного і поранив іншого патрульного. Не було достовірної відповіді і про те, чи були в цей момент поліцейські одягнені у бронежилети, чи ні; якщо так, то чи були ці бронежилети призначені для захисту саме від куль із вогнепальної зброї і т.п.

А як можна назвати їх повідомлення про те, що по всій області об’явлено план-перехват, що місце знаходження підозрюваного встановлено, що той, начебто, забарикадувався в одному із жилих будинків і має при собі, начебто, автомат і гранати, що цей будинок оточений, що з вбивцею поліція вже веде переговори, а потім – що він вже затриманий ледь не шляхом проведення «героїчної» операції, в той же час, як пізніше з’ясувалося, все було значно простіше, бо вбивця, будучи пораненим одним із поліцейських, сам з’явився (попри всі перехвати) в обласну клінічну лікарню для одержання медичної допомоги і лікарі про це повідомили поліцію?!

Все це в цілому, вибачте, свідчить про відсутність професійності як у керівництва МВС, так і особливо Нацполіції, а заодно і про провал так званих «реформ» цього відомства, коли замість справжніх страж правопорядку на вулицях з’явилися молоді непідготовлені люди, зате в новій чорній уніформі, з жетонами на грудях, з американською поставою: ноги на ширині пліч і руки за спиною.

Найжахливішим у цих провалах реформування нової поліції є те, що воно призводить до невинних людських жертв, коли нові поліцейські опинилися випадковими учасниками цього експерименту в руках дилетантів.

Незрозуміло тільки одне: коли і ким буде зупинено подібні «реформи», які неминуче призводять і, мабуть, будуть призводити і в майбутньому, до таких трагічних наслідків.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

142