На кордоні з Кримом з’явиться 250 озброєних…кого?

Написано . в . Опубликовано в Новости

Сергей Осолодкин

Заслуженный журналист Украины

 

Не дивлячись на всі заяви кримських татар, що вони знімають так звану «продовольчу блокаду» на адміністративному кордоні між материковою частиною України та Кримом, там й до цього часу залишаються якісь незрозумілі люди, які не підконтрольні жодній силовій структурі України.

Я вже неодноразово писав на тему щодо ситуації на кордоні, і тих заяв, які робить так званий координатор громадської блокади Криму Ленур Іслямов («Кому неспокійно, коли ситуація на кордоні Херсонщини спокійна»,«Радикалізм… Лжепатріотизм… Засіб власного збагачення!?», «Параноя, як засіб попередження збройного конфлікту».

До теми змусила повернутися чергова заява Іслямова, яку він зробив у ефірі одного з телевізійних каналів України. Іслямов заявив, що 35 активістів будуть продовжувати чергувати і спостерігати за кордоном з окупованим Кримом. За його словами «хлопці» будуть спостерігати за тим, аби не було порушень чинного законодавства: «Будет стоять вагончик, мы уже договорились. Будет то, что мы называем наблюдательный пост. Мы тут стоим. Мы никуда не свернулись. Просто убрали сам формат осмотра автомобилей на наших постах. Мы его передали государству… государство будет нести эти функции в лице Госпогранслужбы и Гостаможслужбы».

Я так розумію, що слід подякувати панові Іслямову, що він і його поплічники нарешті дозволили державі виконувати ті функції, які їй належать поправу відповідно до чинного законодавства України та Міжнародних договорів.

Не встигла одна біда вщухнути, як з’явилася ще одна. Цими днями Іслямов робить гучну заяву про те, що фактично вже існує батальйон «Крим», який утворений для того, аби нести чергування на кордоні із Кримом, і що начебто у нього вже набрали 250 бійців.

«Формат батальона существует. Мы его формируем. Списки готовятся. Люди приходят с любой части Украины, записываются. Стоят с нами. Это новый формат нашего крымскотатарского движения. Это собственный батальон», — заявив Іслямов.

Як таке може бути? Як це «власний батальйон»? У окремо взятої національності, є власне вістове формування? Це під який Закон України підпадає? За логікою виходить, що відтепер всі бажаючи, у кого є гроші, будуть формувати власні загони? Сомалі – відпочиває. Чому?

Та тому, що у нас «царів» більше ніж у Сомалі. У нас більше тих, хто може собі дозволити мати власні загони, батальйони (он, наприклад Ляшко, й той свого часу хизувався тим, що має власний). Що ж виходить? Якщо держава у особі Президента, Прем’єра, Ради національної безпеки, Міністерства збройних сил, Поліції таке «проковтнуть», то вже за пару місяців у кожній області, яка підконтрольна тому чи іншому олігархові, у кожному районі, а можливо й у кожному населеному пункті з’являться власні «збройні сили», власні «батальйони охорони», які будуть «охороняти» «свої кордони»?

Про яку цілісність України після цього ми говоримо? Якщо таке станеться, то на «кордоні» кожного анклаву Українців почнуть ділити за якимись ознаками: статтю, національністю, віросповіданням? Як власник «армії» скаже, так й буде?

Нагадаю, що раніше Іслямов заявив, що сформований татарами «батальйон» буде входити до складу Національного гвардії України (НГУ). У відповідь на таку заяву у НГУ відповіли дуже різко. «Это инсинуации отдельного человека, который берет на себя ответственность делать подобные заявления. Я могу сказать только одно, что Нацгвардия Украины действует в рамках действующего законодательства», — заявила речник НГУ Світлана Павловська.

У свою чергу пан Іслямов підлив ще «масла у багаття». На питання щодо того, чи є відповідне рішення щодо формування та якою буде подальша доля «батальйону» Іслямов заявив: «Я думаю, что это будет уже озвучиваться гарантом Конституции или, как минимум, Мустафой Джемилевым в ближайшей перспективе».Цікаво, якими боком до цього має відношення пан Джемільов, адже навіть Президент України не вправі приймати такі рішення самостійно.

«Есть четко обозначенные задачи, это люди с оружием. Это соответствующие законодательные рамки, которые определяются как действующим законодательством в Украине, так и международным законодательством… соответствующие рамки, в которых мы действуем», — у свою чергу «відрубала» спікер НГУ Світлана Павловська.

Постійними заявами та відвертими провокаціями Іслямов, Джемільов та інші «лідери» кримськотатарського народу, виходять далеко за межі не тільки наданих ним законодавства повноважень (як лідерів політичного, але суто громадського формування), але й ставлять у дуже незручне становище Україну та її керівництво.

Пригадаємо, як поводили себе керівники інших країн Європи, коли на території Херсонської області було підірвано опори, по яким постачалася електрика у Крим. Тоді саме татари не дозволили державі виконувати свої повноваження щодо взятих на себе міжнародних зобов’язань (ми не говоримо про їх юридичну суть), і проводити ремонт опор. Тоді це були суто «громадські» загони (хоча дехто з їх учасників був помічений із зброєю у руках). Держава не відреагувала навіть на те, що у сутичках було поранено кілька міліціонерів. Жодної гучної справи й до сьогодні! Чому?

Це були громадянські особи і вони діяли так. А як тоді будуть вести себе люди, які за словами організаторів ось-ось з’являться, чи вже з’явилися в нашій області, на адміністративному кордоні, із зброєю у руках (НГУ має право на носіння зброї)? Кому вони будуть підпорядковані, чиї накази будуть виконувати, які у них будуть функції і повноваження?

Я вже не раз писав, що такими діями, деякі пани з числа кримських татар, можуть вщент дестабілізувати ситуацію. Але вони не тільки не зупиняються, зараз вони пішли ще далі: ставлять державу і населення Херсонської області перед фактом – у нас є формування, ви його повинні прийняти. Перед тим, як «формувати» загін було б непогано запитати у держави та її громадян: ви у цьому незацікавлені, є у цьому потреба?

Добре. Якщо керівництво кримських татар вважає, що татари (а не люди з усіх територій України, як було сказано), готові допомагати державі, і що вони цього хочуть. То? Існує цілком законодавчо врегульований шлях. У Національній гвардії може служити будь-який громадянин держави. Для цього громадянину досить прийти у найближчий військовий комісаріат: написати заяву, пройти перевірку стану здоров’я та інші формальності (судимість, кримінальне минуле тощо).

Якщо немає медичних протипоказань, якщо немає кримінального минулого, тоді з людиною підпишуть Контракт, і відправлять служити туди, куди вважає за доцільне керівництво НГУ. Що маємо ми? Звучать заяви, що батальйон буде служити цілісним осередком (незрозуміло під чиїм командуванням), саме на кордоні із Кримом, і буде нести функції контролюючого органу. Як таке може бути? Чиїми рішеннями таке визнано? Відповідно до законодавства на кордоні стоять прикордонні війська, а не Національна гвардія України, які цілком справляються із своїм завданням щодо контролю перетину кордону.

Якщо кримські татари так хочуть «боронити» Україну, то повинні служити там, де Україна буде вважати за потрібне. Наприклад на Сході, а можливо й на Заході? А можливо у керівництва НГУ є інші потреби невійськового характеру де вкрай потрібні люди? Наприклад, патрулювати вулиці міст та містечок від злодіїв?

Тим більше збурюють ситуацію, і міжнародну в тому числі, заяви кримських татар, що вони збираються із зброєю у руках «звільняти Крим». 250 осіб здатні здолати армію? Чим може обернутися для України така самодіяльність? Це тільки у кіно барон Мюнхгаузен, міг оголосити війну Англії, і виграти її за 30 секунд екранного часу під звуки оркестру з сусіднього кабака. У житті так не буває.

То, чого нам чекати у подальшому? Невже військових дій на адміністративному кордоні з Кримом у межах нашої мирної області?

Особисто я вже просто заморився чекати, коли ж нарешті своє слово скаже Гарант Конституції? Якою є його позиція? Чого чекати всім нам?

Сергій ОСОЛОДКІН

Обратная ссылка с вашего сайта

Комментариев (1)

  • Николай

    |

    Может просто попросить разьяснений у начальства?

    Повторить

Оставьте комментарий

155