Микола Ставицький: Мешканці Генічеська повинні знати, що ми про них турбуємося, переживаємо»

Написано . в . Опубликовано в Новости

Серед питань, які 11 березня розглядалися на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, частина стосувалися, зокрема, підтримки ЗСУ та прикордонників.

Коментар Миколи Ставицького, радника голови Херсонської обласної ради з питань оборони та надзвичайних ситуацій, секретаря профільної постійної комісії облради:

«Розглядався лист обласного військового комісаріату стосовно виділення коштів для обладнання складського приміщення для подальшого зберігання зброї і боєприпасів загонів оборони та роти охорони області.

Хочу пояснити, рота територіальної оборони області – формується з добровольців, були проведені минулого року навчання. Ми очікуємо ще одні навчання, тому зараз ведуться роботи зі створення складського приміщення, де буде зберігатися кілька тисяч одиниць зброї. Коли раніше проводилися навчання, ми постійно брали зброю у військових частин. Зараз оборона розвивається і це вже буде штатна зброя саме цього територіального загону.

Ми також передбачили кошти на потреби військкомату, зокрема, на пропаганду контрактної служби в ЗСУ.

Також депутати розглянули лист Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління стосовно виділення коштів на закупівлю та встановлення системи оптико-електронного спостереження.

Питання дуже важливе – мова йде про спостереження на узбережжі Чорного моря. Сума — близько 1 млн гривень. Шукаємо шляхи фінансування – сьогоднішній бюджет не такий великий. Проте ми прийняли рішення зараз розібратися з яких саме джерел можна максимально ефективно профінансувати цю програму. Зокрема, чи можна залучити кошти з районів, які знаходяться на узбережжі Чорного моря. Думаю, що на найближчій Раді оборони області у нас це питання буде підніматися. Другий варіант – залучення коштів з Державного бюджету. Будемо звертатися до наших народних депутатів з цього питання», — повідомив радник голови обласної ради.

Також Микола Ставицький прокоментував ситуацію щодо державного закладу «Відділкова лікарня станції Херсон» ДП «Одеська залізниця». «На найближчій сесії обласної ради буде прийнято рішення про передачу лікарні на баланс обласної ради, там вже заплановано створювати за рахунок субвенції з Державного бюджету Центр реабілітації учасників АТО та військовослужбовців. Лікарня буде працювати, закриватися вона не буде», — повідомив Ставицький.

За його словами, депутати рекомендували обленерго, яка хоче відключити наразі лікарню від електропостачання, не робити цього, поки питання про передачу лікарні не вирішиться і іі рахунки не будуть відкриті. «Дуже погано, що сьогодні, не дивлячись на те, що вчора телефонограмою керівництво обленерго було попереджено і їх сюди запрошували на бюджетну комісію, трубку вони не взяли. Ніхто не передзвонює, у нам є така приватна структура, яка живе сама по собі і не поважає обласну раду. Я думаю, якщо вони далі будуть погрожувати листами, що вони відключать лікарню, ми, депутатський корпус, в понеділок-вівторок самі поїдемо до них в гості!», — відзначив Ставицький.

Ще одне питання – про ситуацію, що склалася з газопостачанням двох шкіл та лікарні у Генічеському районі та переведенням цих соціальних закладів на альтернативну систему опалення. «Проблема з газопостачанням виникла у зв’язку з окупацією Криму», — нагадав депутат. «Ми досягли консенсусу, що обласна влада і Генічеська районна рада буде модернізувати систему опалення 50 на 50 – тобто, співфінансування. Це теж принципове рішення, мешканці Генічеська повинні знати, що ми про них турбуємося, переживаємо».

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

139