Аграрний ліцей віддадуть військовим?

Написано . в . Опубликовано в Новости, Скандалы

Остаточне рішення щодо долі закладів профтехосвіти планують ухвалити у квітні-травні 2018 року.

«Село гудить. Ситуація страшна, а колектив готовий йти на крайні заходи аж до перекриття дороги», — так розповідає про події 13 грудня директор розташованого у Зеленому Поді Каховського професійного аграрного ліцею Сергій Ходос. За його словами, в цей день до закладу завітали військові і керів­ництво області. Вони побували також у Каховському державному агротехнічному коледжі в Коробках. Після цього в Зеленому Поді заговорили про ймовірне закриття навчального закладу і розміщення на його базі військових.

Саме таке враження склалося, зокрема, у коробківського сільського голови Ігоря Сегляника, який розповів про це «Новому дню». Шокувала подібна перспектива і колектив аграрного ліцею. «Мені говорили, нібито питання вже вирішене, і нас збираються переводити до агротехнічного коледжу. Але невже наші вчителі їздитимуть до Коробків? І чому вирішили переводити саме наш ліцей, до роботи якого немає ніяких зауважень? Чому не переводять інші заклади профтехосвіти з інших районів? І як це буде відбуватися, адже у ліцея і коледжа зовсім різний профіль. Я не можу зрозуміти, що коїться», — зізнався Сергій Ходос.

Як пояснив голова РДА Валерій Салтиков, військові побажали розмістити їх у гуртожитку коробківського коледжу. Освітяни ж запропонували іншу ідею: перевести Каховський аграрний ліцей і Новоолексіївське ПТУ № 23 Генічеського району до Коробків, а приміщення цих закладів віддати військовим. «Мені здається, що буде саме так. Адже і ліцей, і ПТУ збираються передати на фінансування з місцевих громад, які це просто не потягнуть: ані Новоолексіївка, ані Зелений Під. Це не означає закриття закладів, вони просто змі­нять адресу розташування», — зазначив він.

— Сьогодні жодного рішення стосовно долі всіх вказаних закладів поки немає. А розміщення військовослужбовців є лише далекою перспективою. Якщо рішення ухвалюватиметься, то тільки на рівні Міносвіти і Мін­оборони. Наша ж головна мета — аби жодна дитина не постраждала і мала доступ до якісної освіти. Це ми забезпечимо, — коментує ситуацію начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький.

Водночас стало зрозуміло, що подібні розмови таки ведуться. «Ми будемо сприяти працевлаштуванню всіх викладачів, які працюють у вказаних закладах, — обіцяє він. — До завершення навчального року, тобто до липня 2018-го, не може вчинятися жодних відповідних дій, бо зупинка навчально-виховного процесу заборонена законодавством», — наголошує Євген Криницький.

Питання подальшої долі ПТУ постало ще 2 роки тому. «Тоді їх передали на фінансування з обласного бюджету, а оптимізації потребують вони всі, — доповнює чиновник. — Щодо термінів ухвалення рішень [по вказаних закладах], то цього слід очікувати, думаю, не раніше квітня-травня 2018 року».

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151